Wyciek zdjęć Huawei P10 sugeruje wariant z podwójnie zakrzywionym ekranem

Wyciek zdjęć Huawei P10 sugeruje wariant z podwójnie zakrzywionym ekranem

Huawei P10 to przyszłoroczny model chińskiego producenta, który przypuszczalnie powinien pojawić się w drugim kwartale 2017 roku. Tak więc do jego premiery pozostało co najmniej 4 miesiące, ale nie oznacza to, że nie może być on obiektem plotek i przecieków.

W ostatnich kilkunastu dniach pojawiły się doniesienia o specyfikacji kolejnego flagowego smartofonu Huawei, a także zdjęcia rzekomo przedstawiające P10. Dzisiaj możemy zobaczyć nowy zestaw obrazów, które zapewniają nam lepszy podgląd na przyszłorocznego flagowca Huawei. Zdjęcia pochodzące z Chin sugerują, że P10 może zostać wydany w dwóch wersjach, z płaskim oraz podwójnie zakrzywionym ekranem. Nie wiemy jednak, czy będą one znacząco różniły się rozmiarami.

Potwierdzają się poniekąd też wcześniejsze plotki jakoby Huawei P10 miał przedni przycisk Home, którego jego poprzednik nie posiadał. Ma on być podobno wyposażony w 5.5-calowy wyświetlacz Quad HD (2560 x 1440 pikseli). Pod maską mamy znaleźć chipset Kirin 960 z ośmiordzeniowym procesorem o maksymalnym taktowaniu zegara 2.3 GHz oraz układem graficznym Mali-G71. Oprócz dwóch wersji ekranu, P10 będzie dostępny w dwóch wariantach – 4 GB RAM/64 GB ROM oraz 6 GB RAM/128 GB ROM. Huawei P10 ma być wyposażony w podwójną konfigurację aparatu jak P9 czy Mate 9.

Źródło: PhoneArena, PlayfulDroid