Wiadomości SMS w aplikacji Facebook Messenger!

Wiadomości SMS w aplikacji Facebook Messenger!

Dziś Facebook Messenger dla Androida otrzymał dodatkową funkcję – obsługę wiadomości SMS. Będziesz w stanie wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe SMS w aplikacji, pod warunkiem, że najpierw ustawisz ją jako domyślną dla SMS. Jeżeli tylko tego dokonasz w łatwy sposób będziesz w stanie rozróżnić wiadomości Messengera będą niebieskie, a wiadomości SMS fioletowe.

Na pewno ułatwia to sprawę i do obsługi SMS nie potrzebujemy oddzielnej aplikacji, jeśli komunikator Messenger jest naszym głównym narzędziem rozmów ze znajomymi. W aplikacji wspierane są – tekst, wideo, obrazy, pliki audio, jak i również emotikony, naklejek oraz udostępnianie lokalizacji. Twoje rozmowy SMS nie będą przesyłane do serwerów Facebooka, a wszystkie wiadomości są (oczywiście) wysyłane za pośrednictwem tradycyjnych kanałów SMS / MMS od operatora.

Aby włączyć należy przejść do Ustawień i tam wybrać aplikację Messenger jako domyślną dla wiadomości SMS. Dotarcie funkcji do wszystkich użytkowników może trochę potrwać, więc jeśli nie masz jej jeszcze u siebie należy trochę poczekać. Na tym etapie nie jest jasne, czy wymaga jest konkretna wersja aplikacji, ale wydaje się, że zostaje ona włączona “po stronie serwerów”.