Wysłano 5 milionów sztuk Google Cardboard

Wysłano 5 milionów sztuk Google Cardboard

Wirtualna Rzeczywistość(Virtual Reality) to stosunkowo nowy wynalazek i dopiero zaczyna przechodzi do życia codziennego małymi kroczkami. Większe zainteresowanie tą technologią wynika z wprowadzenia Google Cardboard na rynek w listopadzie 2014 roku. Teraz dowiadujemy się, że wysłano już ponad 5 milionów sztuk. Taka popularność może być podyktowana niski kosztami uzyskania dostępu do niezwykłych doświadczeń w połączeniu ze kawałka kartonu ze smartfonem.

Od czasu powstania Cardboard do Google Play trafiło wiele gier oferujących Wirtualną Rzeczywistość, które zostały pobrane już ponad 25 milionów razy, tworząc nowe doświadczenia dla użytkowników Androida. Powstało również wiele ciekawych alternatyw dla osób, które nie lubią grać w gry. YouTube wprowadziło możliwość oglądania filmów w VR. Stworzono także aplikację Aparat Cardboadr, który pozwala na stworzenie własnych obrazów w 360-stopniach. Pozwala to na przeżywanie wspomnień w niesamowity sposób wraz z dźwiękiem danego otoczenia.

Przeczytaj także: Aparat Cardboard – twórz zdjęcia w wirtualnej rzeczywistości

Cardboard zapewnia również wirtualne wycieczki do wielu miejsc na całym świecie jak Biały Dom czy mityczne ruiny miasta Majów. Możemy odbyć również podróż za pomocą Google Street View po najmniejszych uliczkach praktycznie każdego miejsca na Ziemi.

Źródło: Google Blog