Samsung potwierdza, że będzie sprzedawać odnowione Galaxy Note7

Samsung potwierdza, że będzie sprzedawać odnowione Galaxy Note7

W ubiegłym miesiącu pojawiły się plotki, że Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na niektóre rynki odnowionych jednostek Galaxy Note7. Miałyby one trafić do krajów rozwijających się, a wymienione w nich mają być felerne baterie na takie z mniejszą pojemnością oraz oczywiście obudowy. Wszystkie te doniesienia okazały się prawdą i poinformowała o tym sama firma. Samsung opisał w jaki sposób zamierza poddać recyklingowi wszystkie jednostki, które posiada.

Pierwszym krokiem w tym procesie jest odnowienie ich lub wynajem, cokolwiek miałoby to znaczyć. Innym działaniem ma być rozebranie teelfonów i wykorzystanie wszystkich elementów Note7, które się do tego nadają. Jeśli wszystkie poprzednie kroki miałyby zawieźć, Samsung postanowi odzyskać wszystkie metale, w sposób przyjazny dla środowiska.

Koreańczycy niestety nie zdradzają szczegółów dotyczących sprzedaży odnowionych Galaxy Note7. Potencjalnie cały proces miałby ruszyć w czerwcu tego roku. Wszystko może wyjaśnić się po konsultacjach z operatorami w wybranych krajach oraz rzecz jasna organami regulacyjnymi. Lutowa plotka mówiła o rynkach wschodzących jak Indie czy Wietnam, ale nie wykluczone, że pojawią się również w Europie. Musi poczekać na kolejne doniesienia firmy Samsung. Mówi się również, że odnowione jednostki nie będą nazywać się Galaxy Note7, aby nie kojarzyć się z wybuchającymi smartfonami z ubiegłego roku.