Samsung podobno wyklucza stosowanie baterii od Samsung SDI dla Galaxy Note 7

Samsung podobno wyklucza stosowanie baterii od Samsung SDI dla Galaxy Note 7

Jak wiemy najgłośniej o Samsungu Galaxy Note 7 jest głównie za sprawą przegrzewających się sztuk, a co gorsza zdarzają się też eksplozje. Za wszystko odpowiedzialne są baterie, które zostały zamontowane w najnowszym flagowym fablecie koreańskiego producenta elektroniki. Jest to niestety wiadomość, ponieważ takie incydenty odstraszają potencjalnych klientów.

Samsung SDI to nazwa firmy, która dostarcza baterię do 70 % urządzeń Galaxy Note 7, natomiast pozostałe 30 % jest dostarczane przez chińskiego producenta baterii ATL. Samsung SDI nie zawojowało rynku, ponieważ silną pozycję w tej branży mają wspominana firma ATL oraz LG Chem. Mimo tego, w tym roku Samsung był skłonny dać SDI swój moment chwały i postanowił uczynić go głównym dostawcą akumulatorów dla Galaxy Note 7. Niestety, decyzja Samsunga było dość niefortunne, zarówno dla konsumentów, jak i dla firmy.

Wiemy, że przyczyną “pożarów” nowego fabletu była wadliwa bateria i Samsung postanowił ogłosić wycofanie Galaxy Note 7 z rynku. Według nowego raportu pochodzącego z Korei Południowej mówi o 2,5 milionach sztuk wycofanych na całym świecie. Oczekuje się, że Samsung SDI poniesie większość kosztów tej operacji.

Lee Seung-hyuck, analityk z Korea Investment & Securities powiedział, że strata operacyjna SDI może osiągnąć 16 milionów dolarów, licząc również późniejszy spadek sprzedaży Galaxy Note 7. Na dodatek, Samsung podobno zdecydował się na wykluczenie SDI z dostarczania baterii dla Note 7 na ten moment.

Źródło: Korea Herald