Samsung chce odzyskać 157 ton rzadkich metali z wycofanych Galaxy Note 7

Samsung chce odzyskać 157 ton rzadkich metali z wycofanych Galaxy Note 7

Oprócz samych strat, jeśli chodzi o sprzedaż w przypadku wycofanego Galaxy Note 7, Samsung również miał problem z pozbyciem się tak ogromnej ilości elementów wykonanych z różnego rodzaju tworzyw i metali. Oczywiście pozbycie się ogromnej ilości odpadów różnego rodzaju mogłoby znacząco i negatywnie wpłynąć na środowisko. Po części problem ten został rozwiązany przy wydaniu Galaxy Note FE, a więc odnowionej wersji, która właściwie różni się tylko baterią od oryginalnego fabletu.

Samsung zapowiedział również, że podda recyklingowi pewną liczbę Galaxy Note 7. Oznacza to, zę nie wszystkie zostaną przemienione w Galaxy Note FE. Pozostała liczba urządzeń zostanie pozbawiona metali i podanna recyklingowi. Firma ujawniła, że spodziewa się odzyskania 157 ton metali szlachetnych z pozostałych jednostek Galaxy Note 7, w tym również złota.

Samsung zamierza pozbyć się komponentów, takich jak układy pamięci, moduły wyświetlaczy OLED, czy też moduły kamer z Galaxy Note 7. Będą one mogły być ponownie wykorzystywane do napraw. Rzadkie metale, takie jak miedź, kobalt i złoto zostaną odzyskane podczas procesu recyklingu. Koreańczycy zapowiadają, że pozostałe jednostki, które nie zostały odnowione zostaną poddane utylizacji jeszcze w tym miesiącu. Producent będzie chciał podjąć współprace z krajowymi jak i zagraniczny firmami w tym celu.

Źródło: SamMobile