Jacuzzi ogrodowe – czy jest to dobra inwestycja? 

Po ciężkim dniu w pracy marzysz o chwili relaksu? Ciepła kąpiel z hydromasażem na świeżym powietrzu brzmi zachęcająco. A co jeśli takie marzenie jest na wyciągnięcie Twojej ręki? Domowe SPA możesz w bardzo prosty sposób stworzyć, inwestując w dmuchane jacuzzi ogrodowe. Czy kąpiel w jacuzzi może mieć właściwości zdrowotne? A jeśli tak, to jakie? Zobacz, czy warto zainwestować w jacuzzi ogrodowe

Czy kąpiel w jacuzzi może mieć pozytywny wpływ na zdrowie? 

Już na wstępie odpowiadamy, że tak i szybko tłumaczymy, jak może poprawić nasz stan. Regularne kąpiele w jacuzzi to świetny sposób na odstresowanie. Hydromasaż ma pozytywny wpływ na układ mięśniowo-kostny i pozwala na rozluźnienie napięcia mięśniowego. W efekcie pozbywamy się bólu i możemy się skutecznie odprężyć. Taki stan przekłada się na poprawę snu, a także dodaje nam energii. 

Co więcej, regularny hydromasaż to bardzo dobry sposób na dotlenienie organizmu. Taki masaż pobudza również metabolizm i poprawia krążenie. Pozytywne skutki hydromasażu dostrzegą także osoby mające problemy z kręgosłupem. Stymulacja przepływami wody poprawia ukrwienie, co zmniejsza ból. Regularne kąpiele w jacuzzi mogą skutecznie wyeliminować bóle kręgosłupa, stawów oraz mięśni. Ponadto to świetny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu.  

Ile kosztuje jacuzzi ogrodowe? 

Wbrew pozorom jacuzzi ogrodowe wcale nie musi być drogą inwestycją. Wystarczy, że postawimy na wersję dmuchaną. Koszt takiego jacuzzi zaczyna się już od 2000 zł za kompletny zestaw. Co ważne, nowoczesne modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, więc jacuzzi posłuży nam przez wiele sezonów. Jacuzzi ogrodowe nie zajmuje wiele miejsca, możemy je więc postawić zarówno w większym, jak i mniejszym ogrodzie, a nawet na tarasie. Ponadto jacuzzi dmuchane jest także elementem dekoracyjnym. Nowoczesne modele prezentują się wyjątkowo estetycznie i nie psują aranżacji ogrodu. 

Co więcej, koszt eksploatacji basenu z hydromasażem nie jest wysoki. Nawet jeśli będziemy się kąpać codziennie, to koszt podgrzania wody i napędzenia dysz do masażu nie powinien przekroczyć 200 zł. Warto przy tym wiedzieć, że optymalna temperatura wody w jacuzzi powinna wynosić 37 stopni Celsjusza. Każdy model wyposażony jest w regulację temperatury, więc bez problemu możesz ustawić taką, jaka Ci odpowiada najbardziej. Pamiętaj także, że w koszty należy wliczyć środki chemiczne do utrzymania czystości wody, jednak te nie wynoszą więcej niż 20 zł miesięcznie. Utrzymanie jacuzzi ogrodowego nie należy więc do drogich rozrywek. Jest to za to świetna atrakcja dla całej rodziny oraz naszych gości. 

Dodaj komentarz