Gdy poszukujemy taniego mieszkania

Kupując mieszkanie wskazane jest zwrócić uwagę na parę spraw. Przecież chodzi o to, by było to porządne oraz tanie mieszkanie. Poniżej poruszam dwa wątki, o których należałoby pamiętać.

Technologia budowy także stan techniczny mieszkania tudzież budynku

Na co w tym miejscu zwrócić uwagę? W wypadku wtórnego rynku mieszkaniowego powinieneś dokonać globalnej i prostej diagnozy stanu technicznego samego budynku, w którym dane mieszkanie się znajduje.

Sprawdź, czy budynek jest przyzwoicie ocieplony, czy także odnowiony oraz zakonserwowany, w przypadku starszego budownictwa. Powinno się zwrócić na to uwagę, tak aby później nie mieć problemów z ogromnymi kosztami ogrzewania, lub innymi, nieprzewidzianymi kosztami.

Istotna jest też estetyka. Może nie jest to dla każdego czynnikiem zasadniczym, jakkolwiek z pewnością przytulniej się mieszka w miejscu czystym plus zadbanym. Rzuca to także trochę światła na pozostałych mieszkańców danego budynku, czy okolicy.

W przypadku samego mieszkania musisz oszacować wydatki połączone z ewentualnym jego dopasowaniem do prywatnych potrzeb oraz remontem.

Pamiętaj tutaj, by oglądać nie tylko samo mieszkanie, ale też piwnicę, klatkę schodową. Wszystko to powinno być brane pod uwagę.

Nieco inaczej jest w wypadku rynku pierwotnego, gdzie budynek będzie zadbany oraz czysty. Teoretycznie budowany zgodnie z nowymi kanonami technicznymi nie powinien stwarzać problemów. A samo mieszkanie będzie, w zależności od dewelopera, wymagało jedynie wykończenia, bądź nawet nie.

Cena

Niska cena to nie zawsze tańsze mieszkanie. Ceny mieszkań zależą od bardzo wielu elementów. Zarówno tych do tej pory przytoczonych, jak i innych, rynkowych plus indywidualnych uwarunkowań. Mieszkania na rynku wtórnym, choć z drugiej ręki, charakteryzują się na ogół wyższą ceną, dlatego że są bliżej centrum
oraz mają lepszy dostęp do komunikacji, infrastruktury.

Na dodatek zawsze widzimy co kupujemy, nie ma zatem niebezpieczeństwa inwestycyjnego połączonego z ciągłym trwaniem budowy naszego nowego lokum. Ponadto dostępność takiego mieszkania jest teoretycznie znacznie szybsza.
Ale może pożądane byłoby zatrzymać trochę pieniędzy na inne koszty? Warto poszukać swojego nowego M w ofercie deweloperów. Oferują oni w wielu przypadkach mieszkania po faktycznie ciekawych cenach, z dala od hałaśliwego i zatłoczonego centrum miasta.

Od niedawna istnieje również szansa obniżenia kosztów zakupu nowego lokalu i to w sposób znaczący, jako że nawet o 30%. Jest to możliwe przy zakupie po cenie hurtowej z wykorzystaniem pomocy jaką dostarcza obecnie projekt Venturion.
Więcej przemyśleń na temat zakupu nieruchomości publikuję na www.msfera.pl i w moich e-bookach. Pozdrawiam i życzę wyłącznie udanych transakcji.

Dodaj komentarz