Modne połączenie firan oraz zasłon z funkcją rolety

Trudno jest nam wyobrazić sobie wnętrze domu pozbawione jakichkolwiek zasłon, żaluzji, czy firan znajdujących się przy oknie. Wchodząc do takiego pomieszczenia ma się wrażenie, że czegoś w nim brakuje. Chcemy jednak iść z postępem – dlatego długie i ciężkie firany, które zaczynają się nam nudzić, zamieniamy na modne i funkcjonalne rolety rzymskie. Na stronie https://e-rzymskie.pl/  możemy je zakupić w dwóch wariantach – wersji podstawowej, a także duo. To właśnie ta druga opcja stanowi dużo ciekawszą alternatywę dla naszego wnętrza. Dlatego dzisiaj skupimy się na takich roletach. Zapraszamy!

Rolety rzymskie, a ich wersja duo

Roleta rzymska to coś pomiędzy zwykłą i doskonale nam znaną roletą, a firaną. Mechanizm na którym opiera się taka zasłona okienna niezbyt wiele różni się od tego, który stosowany jest w zwykłych roletach. Jeżeli jednak spojrzymy na roletę rzymską i zwykłą roletę, to od razu dostrzeżemy, że jedna z nich jest dużo bardziej zbliżona do firanki. Na powierzchni rolet rzymskich tworzy się ozdobna falbana, którą możemy dostrzec po odsłonięciu takiej rolety do góry.

Czym zatem równi się zwykła roleta rzymska, od jej wersji duo? Jest to model rolety rzymskiej, w której użyto dwóch różnych materiałów o odmiennej gramaturze. Ponadto materiały te posiadają odmienną przepuszczalność światła, dzięki czemu jeszcze łatwiej możemy regulować naturalne oświetlenie w naszym domu. Obydwie części mogą być niezależnie od siebie podnoszone do odpowiedniego poziomu. Rolety rzymskie duo to zatem prosty sposób na posiadanie rolety oraz zasłony okiennej w jednym.

Gdzie najlepiej sprawdzą się rolety rzymskie?

Rolety rzymskie – bez względu na rodzaj, pełnią tą samą funkcję. Osłaniają one nasze wnętrze przed kłującymi oczy promieniami słonecznymi, a także wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Oprócz tego pełnią one przede wszystkim funkcję dekoracyjną w naszych wnętrzach. Mogą być one stosowane w niemal każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się znakomicie w kuchni, a także w eleganckim salonie lub przytulnej sypialni. Dopasowanie do danego wnętrza jest możliwe dzięki różnorodności wzorów i kolorów takich rolet. Dane pomieszczenie zostaje także wzbogacone gramaturą samego materiału wykorzystanego w rolecie rzymskiej. Możemy zatem samodzielnie zdecydować, gdzie najlepiej jest uczepić taką roletę.

Czyszczenie rolet rzymskich

Rolety rzymskie możemy z łatwością samodzielnie zamontować. Prosty montaż pozwala nam także na zdejmowanie takiej osłony w przypadku, gdy zostanie ona zabrudzona. Docelowo rolety rzymskie były przeznaczone do kuchni. A jak wiadomo w kuchni nietrudno jest o ubrudzenie szafek, ścian, lub właśnie zasłon. W tym celu rolety rzymskie zostały dostosowane do prania. W zależności od materiału, z którego zostały one wykonane, możemy czyścić je za pomocą odkurzacza, ściereczki lub w pralce automatycznej. Zanim jednak wybierzesz tą ostatnią opcję – upewnij się, że Twoje rolety rzymskie mogą zostać poddane takiemu zabiegowi. Najlepiej będzie skontaktować się z producentem, albo sklepem, w którym kupiliśmy takie rolety.

Dodaj komentarz