Gruzmax kontenery na odpady Warszawa – który wybrać? 

Planujesz remont generalny, przebudowę pomieszczeń lub budowę domu? W każdym z tych przypadków nie da się uniknąć powstawania dużych ilości odpadów remontowych, takich jak gruz. Jak się ich pozbyć? Gruzu nie możemy wrzucić do kontenerów na odpady komunalne. Aby legalnie pozbyć się odpadów budowlanych i poremontowych, musimy wynająć specjalny kontener lub przeznaczone do tego worki. Zanim jednak zamówimy usługę wywozu gruzu, warto dowiedzieć się, jaki kontener wybrać. Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Jak oszacować ilość odpadów? Gruzmax kontenery na odpady Warszawa

Pierwsze pytanie, jakie najczęściej pojawia się przy wynajmie kontenera od Gruzmax kontenery na odpady Warszawa, to jaką wielkość pojemnika wybrać. Pojemność zależy oczywiście od ilości odpadów poremontowych. Czy da się je oszacować z wyprzedzeniem? Oczywiście, choć dla przeciętnej osoby nie jest to łatwe zadanie. Z tego względu warto skonsultować się z firmą, która oferuje wynajem kontenerów. Wykwalifikowani pracownicy pomogą Ci ocenić, ile odpadów może powstać przy danym remoncie i do tego doradzą, jakiej wielkości kontener powinieneś wybrać. Warto przy tym wiedzieć, że do typowych remontów mieszkalnych najczęściej wybierane są klasyczne pojemniki, których pojemność wynosi 7 m³. Jeśli jednak remontujesz tylko jedno pomieszczenie, np. niewielką łazienkę, to spokojnie możesz postawić na mniejszy kontener, lub też tylko worki. 

Najlepiej jednak jest kierować się zasadą „na zapas”. Lepiej jest wybrać nieco większy kontener, niż taki, w którym szybko zabraknie miejsca. W takim przypadku dochodzi organizacja wymiany kontenera, co zajmuje więcej czasu. A nikt nie lubi przedłużających się remontów.

Jakie są zalety współpracy z firmą wywożącą gruz? 

Gruz i odpady remontowe to specyficzny rodzaj śmieci. Jak już wiesz, nie możesz ich wyrzucić do kontenera na odpady komunalne. Samodzielny wywóz to natomiast duży problem, gdyż odpadów zazwyczaj jest wiele i są ciężkie. Nie wystarczy więc zwykły samochód. Dochodzi do tego kwestia odpowiedniej segregacji oraz utylizacji gruzu. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie kontenera. W parze z tą usługą idzie wywóz gruzu. W efekcie pieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. 

Pamiętaj jednak, że postawienie kontenera na chodniku, podwórku, lub ulicy wymaga uzyskania odpowiedniego pozwolenia. O zgodę ubiegasz się w urzędzie. Co ważne, uzyskanie zgody zawsze leży po stronie klienta, czyli osoby zamawiającej kontener. Zazwyczaj jednak nie jest to trudne i czasochłonne zadanie.  

Dodaj komentarz