Czym charakteryzuje się dobry pediatra?

Zawód lekarza wymaga nie tylko wielu lat nauki, zdobywania wiedzy i praktyk, ale także odpowiedniego usposobienia. Podejście do pacjentów jest niezwykle ważne, bowiem swoim postępowaniem specjalista może uspokoić ich i zachęcić do podjęcia leczenia, lub wręcz przeciwnie – podwoić stres. Dlatego najbardziej cenimy medyków, którzy nie tylko przepisują nam odpowiednie lekarstwa, ale także potrafią się nami zaopiekować. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci. Dobry pediatra musi umieć z nimi rozmawiać https://przychodnialekarzy.pl/.

Kim jest pediatra?

Pediatra to lekarz dziecięcy, który działa mniej więcej tak, jak lekarz rodzinny (pierwszego kontaktu). Specjalizuje się on jednak w dziecięcych dolegliwościach. Pierwsza wizyta w jego gabinecie odbywa się niedługo po narodzinach dziecka, a ostatnia – w dniu jego 18. urodzin lub na chwilę przed osiągnięciem pełnoletności. Oznacza to, że pediatra towarzyszy najmłodszym pacjentom przez wiele lat. Buduje w nich zatem skojarzenia z placówką medyczną, wizytami lekarskimi i diagnostyką. Dziecko ucieszy się z każdego uśmiechu i swobodnej rozmowy z lekarzem, a po zakończonej wizycie pochwali się naklejką z napisem “Dzielny pacjent” całej rodzinie. Aby było to możliwe, pediatra musi jednak być życzliwy i wzbudzić zaufanie naszych pociech.

Właśnie dlatego oddział pediatrii w Przychodni Lekarzy Specjalistów wypełniają medycy z doświadczeniem i odpowiednim podejściem do dzieci. Potwierdzają to opinie zadowolonych pacjentów, zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Stacjonarne oddziały placówki znajdują się w Celestynowie i Garwolinie, możesz jednak umówić swoje dziecko na wizytę za pomocą formularza online lub rozmowy telefonicznej. 

Na miejscu możesz skorzystać z opieki wielu specjalistów. Dzięki temu cała twoja rodzina może przechowywać wyniki swoich badań w jednej placówce medycznej. Zapisz swoje dziecko do pediatry, a sam nie zapominaj o regularnych badaniach laboratoryjnych i wizytach kontrolnych, między innymi w gabinecie kardiologa i okulisty.

Dlaczego lekarz rodzinny jest tak ważną osobą?

Mianem pediatrii określa się dziedzinę medycyny, która skupia się na chorobach i dolegliwościach dzieci. Zajmujący się nią specjaliści muszą jednak odbyć pełne kształcenie medyczne. To bardzo ważne, ponieważ lekarz musi wyczuć, kiedy z dzieckiem dzieje się coś niedobrego. Nie chodzi tylko o odpowiednie wyleczenie przeziębienia; wiele poważnych chorób może bowiem ujawnić się już w dzieciństwie. Uważność lekarzy i opiekunów może ochronić zdrowie i życie dziecka. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór specjalistów pierwszego kontaktu.

Dodaj komentarz