Moskitiery okienne – sprawdzony sposób na pozbycie się owadów z domu

Lato byłoby idealną porą roku, gdyby nie irytujące owady, które za wszelką cenę pchają się do naszych domów oraz mieszkań. Wiemy aż za dobrze, jak bardzo natrętne potrafią być – a już zwłaszcza, gdy przed spaniem otwieramy okno w celu schłodzenia pomieszczenia do snu. Otwarte okno, albo drzwi balkonowe w połączeniu z włączonym światłem postrzegane jest przez owady jako zaproszenie do naszego domu. I choć staramy się je za wszelką cenę odstraszyć drogimi preparatami chemicznymi – to te uparcie pchają się do naszych domów oraz mieszkań.

Jak powstrzymać owady przed wtargnięciem do mieszkania i domu?

Muchy, komary, osy, ćmy, pająki oraz inne owady drażnią nas na zewnątrz – co dopiero w domu. Kładąc się wieczorem do łóżka nikt z nas nie chce słuchać upartego bzyczenia polującego na nas komara, albo innej muchy. Aby więc móc w spokoju zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. W tym celu możemy stosować różne środki chemiczne, stawiać doniczki z ziołami lub włączać ultradźwiękowe odstraszacze. Nie ma co się jednak oszukiwać – takie rozwiązania wymagają od nas ich stałej wymiany, poboru prądu lub odpowiedniej pielęgnacji roślin. A i to nie gwarantuje nam tego, że żaden owad nie odważy się przelecieć progu naszym drzwi balkonowych. Zamiast więc skupiać się na środkach działających wewnątrz domu, lepiej od razu zabezpieczyć wszelkie możliwe wejścia.

Dlaczego moskitiery okienne to najlepsza opcja?

Warto zdecydować się na jednorazowy zakup moskitiery, która będzie gwarantowała nam ciszę oraz spokój od irytujących intruzów. Moskitiery – w przeciwieństwie do środków chemicznych lub urządzeń odstraszających owady – blokują drogę prowadzącą do naszego mieszkania lub domu. Dzięki temu chmary komarów oraz much, które chcą dostać się do naszego wnętrza domu muszą zadowolić się jedynie widokiem jego wnętrza z zewnątrz.

Gdzie kupić trwałe moskitiery?

Zastanawiasz się gdzie kupić moskitiery zabezpieczające Twoje drzwi oraz okna przed natarczywymi intruzami z zewnątrz? Moskitierę idealnie dopasowaną do wymiaru, nawet tych niestandardowych okien, a także modne osłony okienne kupisz online na  https://e-rzymskie.pl/. Zanim jednak to zrobisz pamiętaj o prawidłowym pobraniu wymiarów ze swoich okien. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, ponieważ źle dobrany rozmiar moskitiery nie będzie zapewniał nam skutecznej ochrony przed niechcianymi owadami. Pomiar należy wykonać na otwartym oknie – mierząc jego wewnętrzną część, w której zostanie zamontowana moskitiera.

Podczas zakupu moskitier okiennych pamiętaj o sprawdzeniu wytrzymałości siatki. Drobna, ale materiałowa siatka nie posłuży na lata – będzie dobra, ale z reguły na jeden sezon. Przez silne promienie ultrafioletowe dość szybko zostanie ona osłabiona, przez co może dużo łatwiej się naderwać. Jeśli tak się stanie będziemy musieli zakupić nową moskitierę, albo wymienić w niej siatkę. To właśnie dlatego idealna moskitiera powinna zawierać mocną i trwałą siatkę, której nie straszne będą szkodliwe warunki atmosferyczne charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej.

Dodaj komentarz