Wczasy w Polce czyli wypoczynek dka każdego

Wczasy w Polce czyli wypoczynek dka każdego

Czas letni to pora, w której bombardowani jesteśmy ofertami podróży zagranicznych. Lazurowe niebo, przeźroczysta woda, plaża i pięciogwiazdkowe hotele – to właśnie to czym kuszą nas biura podróży. najczęściej wybieranymi kierunkami są tutaj takie lokacje jak Egipt, Chorwacja, Włochy czy Tunezja. Jednak istnieją równie interesujące miejsca na wycieczki w naszym kraju.

Morze czy góry?

O ile w takiej Chorwacji nie ma takiego dylematu ponieważ tam góry po prostu wpadają do morza to w Polce wiele osób nie wie na co się zdecydować. Część turystów wybiera góry dopiero pod koniec lata licząc na niższe ceny noclegów jak i niższe temperatury. Wrzesień jest dość pewnym wyborem jeśli chodzi o prognozy pogody. Co prawda możemy mieć problem z udaniem się na narty ale jeśli lubimy piesze wycieczki z dala od zatłoczonych stoków to jest to idealne rozwiązanie. O tej porze roku nie musimy posiadać też wybitnych, górskich umiejętności. Wystarczy jedynie rozwaga i chęć obcowania z naturą. Ponadto będąc na południu Polski mamy tam moc atrakcji takich jak Rysy, Śnieżka – na którą można wejść lub zejść od Czeskiej strony, Zakopane czy Bieszczady. Możemy też zahaczyć o tzw. Skalne miasto po czeskiej stronie granicy gdzie możemy przemierzać labirynt między skałami.

Natomiast jeśli chodzi o morze to największego uroku nabiera ono w pełni lata. To właśnie w tedy możemy skorzystać z ochłody, którą daje nam morska bryza oraz woda. Po kąpieli morskiej lub słonecznej możemy udać się na tradycyjną rybę z frytkami, gofra z bitą śmietaną czy uraczyć się loklnymi rarytasami. Jest to idealne miejsce na wycieczki rowerowe odpowiednio przygotowanymi szlakami, które przejedzie nawet początkujący rowerzysta. Mamy tutaj takie atrakcje jak latarnie morskie, falochrony, porty, rejsy czy sporty wodne z których znana jest Zatoka Pucka czy Cypel Rewski. Dla osób lubiących bardziej ekstremalne przeżycia istnieje bogata oferta lotów widokowych tak jak np. w Jastarni czy skoki spadochronowe.

Wypoczynek nad jeziorem

Polska to kraj usiany ogromną ilością jezior. Coraz większa troska o ochronę środowiska sprawia, że stają się one coraz czystsze a okolica wokół nich mniej zaśmiecona. Oczywiście mówiąc o jeziorach wiele osób pomyśli o Mazurach. Należy zwrócić uwagę, że w innych miejscach kraju takich jak Wielkopolska czy Kujawy i Pomorze znajduje się również wiele wspaniałych jezior polodowcowych. Można na nich trenować SUP czy podróżować w spokoju łódką o napędzie elektrycznym.

Tak jak Polska długa i szeroka, jest wiele miejsc wartych zobaczenia. Bogata rzeźba terenu, liczne lasy i akweny sprawiają, że jest to obszar różnorodny turystycznie i każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz