Wykładzina biurowa – wyciszenie do Twojego biura

Nowy laptop lenovo

Czy wiesz, że w przeciętnym biurze panuje hałas na poziomie 50 decybeli? Dla porównania szept ma tylko 20. Im głośniejsze miejsce pracy, tym gorsze warunki do skupienia. To z kolei przekłada się na pogorszenie jakości pracy. Czy da się jakoś rozwiązać ten problem? Tak i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy wybrać odpowiednią wykładzinę wyciszającą. 

Jak działa wykładzina wyciszająca? 

Biuro jest miejscem, w którym panują specyficzne warunki. Szczególnie kiedy położone jest na planie otwartym. Charakteryzuje się on wspólną przestrzenią pracy i brakiem ścianek działowych, które dawałaby pracownikom chociaż trochę prywatności. Na tworzenie się hałasu wpływa wiele dźwięków. Chodzenie współpracowników, dzwoniące telefony, rozmowy, a nawet klikanie w klawiaturę komputera, czy myszki. Wszystko to składa się na serię dźwięków, wśród których ciężko jest się skupić. 

Gorsza koncentracja przekłada się z kolei na spadek efektywności pracy i ogólne pogorszenie jej jakości. Dlatego bardzo ważne jest, żeby zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do pracy, które będą sprzyjać skupieniu. Jak możesz to zrobić? Zacznij od wybrania wyciszającej wykładziny biurowej. Wykładzina marki Milliken posiada właściwości wyciszające o 31 decybeli. Oznacza to, że z typowego dla biura hałasu tworzymy cichy szept. Tak wysokie parametry akustyczne przekładają się na efektywne pochłanianie dźwięku. 

Inne zalety wykładziny biurowej 

Właściwości wyciszające, to tylko jedna z zalet, jaką posiadają wykładziny biurowe. Wykładzina do biura, to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Mimo że możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, to podłoże odgrywa bardzo dużą rolę w wystroju pomieszczenia. Jeżeli zależy Ci na przyjemnej atmosferze w biurze, to musisz zwrócić uwagę także na aranżację miejsca pracy. A podłoga jest jednym z głównych elementów. Jaką wykładzinę wybrać? Wykładzina biurowa dywanowa występuje w dwóch formach – płytek i rolce. To pierwsze rozwiązanie daje ciekawe możliwości aranżacyjne. W dodatku jeżeli któryś z fragmentów ulegnie zniszczeniu, to z łatwością możemy go wymienić, bez konieczności ściągania całej podłogi i wywracania biura do góry nogami. 

Wykładzina w rolce jest z kolei dużo prostsza do zamontowania. Nie widać na niej złączeń i tworzy gładką powierzchnię. Ponadto jest nieco tańsza. Tutaj wybór zależy od tego, na jakich cechach zależy Ci bardziej. Oryginalne podłoże we wzory czy jednolita powierzchnia? Warto jednak wiedzieć, że obydwie wersje posiadają właściwości wyciszające, które powinny znajdować się na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz