Jak kreatywnie zapakować prezent na każdą okazję? 

Automatycznie zapisany szkic

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale nigdy nie ma złej okazji, żeby złapać trochę inspiracji. Tym bardziej że w ciągu roku jest co najmniej kilka okazji, żeby wręczyć komuś prezent. Na przykład urodziny lub imieniny. I przy każdej z tych okazji warto zadbać o to, żeby nie tylko wnętrze było piękne, ale także oprawa. Jak kreatywnie zapakować prezent na każdą okazję? 

Klasyczne pudełko 

O ile nie dajemy w prezencie książki, to najlepszym wyborem do spakowania prezentu jest pudełko. Dlaczego? Można je ciekawie przyozdobić, a prezenty mogą mieć nieforemne kształty. W przypadku prezentów o nieregularnych kształtach papier sprawdza się nie najlepiej. Szczególnie ten właśnie przeznaczony do pakowania prezentów, ponieważ łatwo się drze. Alternatywą jest za to pudełko, nawet takie zwykłe szare. Wystarczy tylko trochę kreatywności, żeby przeobrazić je w coś pięknego. Jak to zrobić? 

Zacznijmy od środka. Nie wkładaj samego prezentu. Szczególnie jeśli kupiłaś coś delikatnego, np. filiżankę. Najpierw trzeba ją zabezpieczyć. Jak zrobić to w estetyczny sposób? Włóż do środka papier 3D lub specjalne wiórki. Na nich ułóż prezent i dopiero wtedy zamknij pudełko. Wszystkie potrzebne rzeczy znajdziesz u producent opakowań.  

Ostatnim etapem jest przyozdobienie pudełka. Najprostszym pomysłem, który zawsze się sprawdza jest wstążka, Jeśli pudełko jest szare lub po prostu jednokolorowe, to wybierz wzorzystą wstążkę. Innym, ale równie ciekawym pomysłem jest przyozdobienie pudełka suszonymi kwiatami lub płatkami. Płatki kwiatów przyklej delikatnie do wieczka i przewiąż pudełko sznurkiem jutowym. 

Papier 3D

Znudził Ci się tradycyjny papier do pakowania prezentów? Wykorzystaj papier 3D. Papier 3D jest ekologiczną alternatywą dla folii bąbelkowej. Jednak jest na tyle oryginalny, że możesz wykorzystać go nie tylko jako wypełnienie pudełka, ale także jako papier do pakowania prezentów. Jest elastyczny i prosty w składaniu, dzięki czemu zapakujesz też nieregularne kształty. Do papieru 3D dobierz kolorową, ale nie pstrokatą wstążkę. Sama faktura jest ozdobna, więc nie warto przesadzać. 

Prezent w butelce 

Wręczasz komuś w prezencie wino? Alkohol jest neutralnym prezentem i zawsze warto mieć go w zanadrzu. Jednak nie wypada wręczyć gołej butelki. Torebki do wina natomiast wyszły z mody i wcale nie wyglądają najlepiej. Czy jest jakaś alternatywa? Tak i to bardzo prosta. Butelkę spakuj w specjalne opakowanie na alkohol i szyjkę przewiąż delikatną wstążką. 

Dodaj komentarz