Zakup surowców do ogrzewania mieszkania

Węgiel, miał i ekogroszek to surowce dostępne na składach opałowych. Początek jesieni sprawia, że w tych miejscach pojawi się liczniejsze grono ludzi zamawiających surowce. Zaś z każdym kolejnym miesiącem cena za tonę opału staje się wyższa. Do takich sytuacji dochodzi każdego roku. Chcąc uniknąć podwyżek, warto kupić opał podczas lata. Kwota za węgiel czy miał jest niższa o kilkadziesiąt, a w niektórych miejscach o kilkaset złotych. Liczne wyjazdy podczas urlopu oraz wakacji sprawiają, że nasze środki finansowe są coraz mniejsze. Część wyjeżdżających rodzin przeznacza na ten cel wszystkie odłożone pieniądze. Surowce są w stanie kupić dopiero kilka tygodni po powrocie.

Ekogroszek, miał i wegiel to surowce zamawiane oraz kupowane przez właścicieli mieszkań ogrzewanych za pomocą pieca.

Cena oraz jakość opału

Opał w czasie miesięcy letnich jest kupowany głównie przez osoby w podeszłym wieku i te, którym udało się odłożyć dość sporą sumę gotówki. Reszta dokonuje tego przed lub w czasie trwania zimy. Otrzymanie dobrej jakości surowców w Polsce jest coraz trudniejsze. Część składów opałowych miesza kaloryczne z mniej kalorycznymi. Zaś cena widniej jak za ten najlepszym. Patrząc na węgiel czy ekogroszek nie zauważymy, że jest on gorszy. Stanie się to dopiero, gdy zaczniemy nim palić w piecu.

Szybciej będzie się spalał i wydzielał mniejszą ilość ciepła. Z tego względu niektórzy kupują tylko część surowców jakie potrzebne są do ogrzewania przez całą zimę. Nie wiedząc z jaką kalorycznością mają do czynienia, na wszelki wypadek wolą zapatrzeć się w mniejszą ilość. Kupując kilka ton gorszego opału będą przez kilka miesięcy trudzili się z paleniem oraz utrzymywaniem odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.