Marmurowy efekt na ścianie – czy musimy wydawać na niego fortunę?

Marmurowe motywy na stałe zagościły w projektach wnętrz. Obecnie znaleźć je można zarówno na ścianach, blatach, podłogach, jak i meblach, czy przedmiotach codziennego użytku. Taki efekt może być jednak nieco kosztownym przedsięwzięciem. Dobrą alternatywą jest tutaj fototapeta marmurowa – https://coloray.pl/fototapety/vintage/marmur. Dzięki niej nie musimy inwestować w prawdziwy kamień – byłoby to zupełnie nieopłacalne i niepraktyczne. Dlaczego marmurowy motyw stał się w ostatnich latach tak popularny? Co sprawia, że fototapeta marmurowa będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż prawdziwy marmur? Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, że Ty również możesz mieć modne wnętrze z elementami marmuru!

Z czego wynika fenomen marmuru?

Moda na marmur trwa nieprzerwanie od kilku lat. W pewnym momencie stał się to motyw, który można było spotkać dosłownie na każdym kroku. Dzisiaj jest on w dalszym ciągu chętnie wykorzystywany przez projektantów wnętrz. Wszystko dzięki temu, że nadaje on wnętrzu eleganckiego charakteru. Każde pomieszczenie z elementami marmuru staje się wytworne i ekstrawaganckie. Duże znaczenie ma tutaj również fakt, że marmurowy kamień wyróżnia się niezwykłym wyglądem. Oryginalne wzory, które natura maluje na marmurze, są niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Nic więc dziwnego, że chcemy, by znajdowały się one również w naszych wnętrzach. 

Fototapeta marmurowa i jej zalety

Czy musimy kupować marmur, by cieszyć się tym wspaniałym efektem w swoim domu? Oczywiście, że nie! Dobrym zastępstwem dla marmuru na ścianie jest fototapeta z takim motywem. To nie tylko zdecydowanie mniejszy koszt, ale również wygoda! Jej montaż jest naprawdę szybki, a mycie łatwe. Nie musimy obawiać się, że dostanie się do niej wilgoć – wystarczy wybrać materiał fototapety, który gwarantuje wodoodporność. Jeśli zechcemy ją zmienić, to nie będzie koniecznie planowanie czasochłonnego remontu. Stosując fototapetę MagicStick, możemy ją zamontować w kilkadziesiąt minut. W razie wystąpienia potrzeby zmiany lub przeniesienia jej w inne miejsce, wystarczy ją zdjąć i zwyczajnie umieścić w nowym miejscu.

Fototapeta marmur – gdzie się sprawdzi? 

Marmurowa fototapeta to coś, co sprawdzi się w dosłownie każdym pomieszczeniu. Dzięki odpowiednio dobranemu materiałowi może być elementem łazienki lub kuchni. W wyjątkowy sposób nada elegancji sypialni lub salonowi, gdzie będzie przyciągać wzrok każdej osoby. Motyw marmuru będzie wyglądać doskonale we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych, glamour, a także art deco.

Dodaj komentarz