Posadzki przemysłowe lastryko – gdzie można je wykorzystać i jak wyglądają?

Posadzki lastryko cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Mimo że wiele osób, które nie znają się za bardzo na typach posadzek, może nie wiedzieć na początku, czym jest lastryko, to gwarantujemy, że każdy choć raz widział w swoim życiu tego typu posadzkę. Można ją dostrzec w wielu miejscach takich jak szkoły, przychodnie lekarskie, klatki schodowe czy hale produkcyjne. Posadzki typu lastryko są nie tylko wytrzymałe, ale także ładne. Zobacz, co warto o nich wiedzieć i czym dokładnie jest lastryko.

Lastryko – co to jest?

Posadzki przemysłowe lastryko są wykonane z betonu, który powstaje z mieszaniny wody, cementu i grysu. W ich składzie można spotkać takie surowce jak: bazalt, marmur, granit i wiele innych. Jest to produkt, który jest znany pod wieloma innymi nazwami. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć właśnie lastryko, lastriko czy terazzo. Posadzki typu lastryko są znane już od dłuższego czasu i stosuje się je praktycznie na całym świecie. Swoim wyglądem przypominają one kamień i można je bez problemu otrzymać w wielu wzorach oraz kolorach.

Lastryko może mieć także różną fakturę. Od całkowicie gładkiej i polerowanej na wysoki połysk po chropowatą. Posadzka chropowata ma właściwości antypoślizgowe i sprawdzi się w miejscach, gdzie istnieje wysokie ryzyko upadków przez poślizgnięcie. Z kolei gładka i połyskująca faktura lastryko wykorzystywana jest na szeroką skalę w obiektach użyteczności publicznej. Jest wytrzymała na czynniki atmosferyczne, chemiczne i mechaniczne. Co więcej, jest atrakcyjna wizualnie, więc można ją określić nie tylko mianem ładnej, ale także praktycznej. Raz położona posadzka lastryko może wytrzymać długie lata.

Posadzki lastryko – gdzie można je stosować?

Zastosowanie tego produktu jest bardzo szerokie. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, posadzki tego typu można spotkać w szkołach, na klatach schodowych, w przychodniach lekarskich oraz na halach produkcyjnych. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie lastryko. Na szeroką skalę tworzy się z niego schody i parapety, które są wytrzymałe na duży ciężar. Posadzka wykonana z tego materiału jest lubiana m.in. za to, że w momencie, gdy upadnie na nią jakiś przedmiot lub substancja chemiczna, to nie widać na niej żadnych zniszczeń i odprysków. Jest to więc o wiele bardziej wytrzymały materiał niż chociażby plastik i parapet z lastryko wytrzyma o wiele dłużej. Posadzki lastryko mogą wyglądać bardzo elegancko, dlatego bez problemu można stosować je w miejscach takich jak urzędy i gabinety. Z tego produktu wykonuje się również elementy, które można spotkać na placach zabaw np. stoły do ping ponga lub stół do szachów.

Dodaj komentarz