Kontenery mieszkalne swoją popularność zawdzięczają wytrzymałości, wygodzie, ale także cenie. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż budowa tradycyjnej nieruchomości. Jednak jeszcze wiele osób potrzebuje przekonywania, że zamieszkanie w kontenerze się opłaca. Jakie zalety mają kontenery modułowe? Zobacz, kiedy mogą się przydać i czy warto w nich zamieszkać.
Kontenery modułowe nie tylko do mieszkania
Biuro, punkt gastronomiczny, czy usługowy? Każde z tych przedsięwzięć wymaga przestrzeni, w której może działać. W ostatnich latach wynajem powierzchni biurowej oraz innych lokali znacznie podrożał. Tańszą alternatywą są kontenery modułowe. W takim miejscu możesz urządzić zarówno biuro, jak i bar, czy restaurację. Co ważne, wszystko to przy wykorzystaniu niezbędnego zaplecza sanitarnego. Kontenery usługowe to z całą pewnością oryginalny design i niepowtarzalny klimat. Choć jeszcze do niedawna kontenery kojarzyły się nam z blaszanymi barakami, to obecnie górują w trendach. Nowoczesne kontenery są wytrzymałe, stabilne i estetyczne. Ponadto decydując się na takie rozwiązanie możesz w przyszłości zdecydować się na łatwą rozbudowę. To bardzo ważna zaleta kontenerów modułowych, czyli takich, które można ze sobą łączyć.
Nowoczesne kontenery to stabilna konstrukcja o łatwym sposobie mocowania. Wyróżniają się także atrakcyjną ceną i wysokiej jakości materiałami. Ponadto wiążą się z niskimi kosztami utrzymania, a otwarcie punktu gastronomicznego, czy biura staje się znacznie łatwiejsze.
Czy warto zamieszkać w kontenerze?
W kontenerach możemy nie tylko otworzyć punkt usługowy, ale także zamieszkać. W Polsce nie jest to jeszcze popularne rozwiązanie, ale w krajach skandynawskich nikt się takim domom nie dziwi. Są wygodne, nowoczesne, tańsze niż tradycyjny konstrukcje i funkcjonalne. Sprawdzą się nie tylko, jako domki letniskowe, ale także do mieszkania na co dzień.
Nowoczesne kontenery mieszkalne można ogrzewać, a także doprowadzić do nich wodę, instalacje elektryczne, czy gaz. Co więcej, domy modułowe z kontenerów zapewniają sporą dowolność konstrukcyjną z uwagi na możliwość łączenia i rozbudowy poszczególnych segmentów. Jeden kontener wielkością odpowiada kawalerce. Jeśli więc chcesz uzyskać więcej przestrzeni mieszkalnej wystarczy połączyć ze sobą kilka kontenerów. Możesz je również ustawić jeden na drugim i tym sposobem uzyskać piętra. Konstrukcje tego typu możemy wyposażyć według swoich potrzeb i pod każdym względem dostosować do indywidualnych wymogów.