Posadzka w nowowybudowanym domu

Decydując się czy to na remont domu, czy stając w obliczu wykończenia świeżego lokalu, czeka nas mnóstwo wyborów dotyczących rodzaju a także zakresu zamówień. W wypadku przebudowy, podstawową sprawą jest czy jedynie odświeżamy pokoje, czy robimy gruntowny remont. Jesteśmy zmuszeni wyśmienicie zaplanować opłaty, które mieszczą się w budżecie jaki inwestujemy w pracę, ażeby nie utknąć w połowie odnawiania naszego lokalu mieszkalnego. Przed nami niezwykle przyjemny czas decyzji surowców do swoich pokoi. Kolory farb do pomieszczeń wybierzmy tak, by każdy domownik czuł się usatysfakcjonowany. Powinno się wybrać barwniki, dzięki którym domyjemy wszystkie brudy, dzięki temu kolejne malowania nie będą konieczne za szybko.

Inspiracji odnośnie doboru barw i walorów będziemy mogli szukać w licznych katalogach o wystroju wnętrz. Powinno się też rozważyć remont naszych posadzek. Czy mamy stare panele, które istnieje możliwość oddać do konserwacji? Drewniany parkiet może być schludną dekoracją po cyklinowaniu a także lakierowaniu. A może chcielibyśmy kupić nową ładną posadzkę.

Należy inwestować w jakościowy towar, gdyż najtańsze marketowe deski nie posłużą nam za długo. Podłoga decyduje o formie wnętrz, jest podkładem dla naszych mebli i wpływa na wystrój całego pokoju.

Podstawowe wyroby na jakie będziemy mogli się zdecydować to drewno. Polskie, takie jak dąb albo egzotyczne na przykład cherry. Bambusowe podłogi stały się wyjątkowo nowomodne a także prezentują się niezwykle efektownie w pokojach. Drewno bambusowe jest jednym z najtwardszych na rynku materiałów drewnianych. Deska bambusowa jest wyjątkowo trwałym produktem. Wielką zaletą jest też to, iż bambus można dostać w bardzo wielu barwach i odcieniach od barwy słomkowej po karmelową. Kupić będziemy mogli też podłogi bambusowe bejcowane lub postarzane. Bambusowe podłogi możemy położyć tradycyjnie na kleju, bądź jak panele z metodą połączania Systemem Klik, kreując tzw. podłogę ruchomą.

Bambus jest tworzywem tak wytrzymałym, że mamy możliwość go używać w pomieszczeniach o dużym ruchu, nawet w instytucjach funkcjonalności publicznej. Olejowana podłoga bambusowa zakładana jest też na tarasach. Jest bardzo solidna, odporna na okoliczności atmosferyczne, deszcz a także opady śniegu. Pokryta jest już fabrycznie specjalnym smarem. Dzięki temu sprawdza się bardzo dobrze jako podłoga tarasowa, od której wymaga się adekwatnej odporności na pogodę. Wykonane z drewna z bambusa towary wyróżniają się solidnością, ale również atrakcyjną ceną, bo z azjatyckich rodzajów drewna bambus jest najtańszy. Stanowi ciekawą oraz godną rozważenia propozycję do urządzenia własnego lokalu.

Kolejnym materiałem są tańsze od drewna laminowane panele. Wyjątkowo prosto je położyć na każdej posadzce. Są też dość stabilne – nie przeszkadzają im są szkody mechaniczne i środki chemiczne. Następną dobrą właściwością jest szeroki rozstaw kolorów do wyselekcjonowania. Jednakże solidność takowych posadzek jest kategorycznie dużo gorsza niż drewnianych.

W momencie gdy zdecydujemy jaki efekt ostateczny własnego remontu chcemy zyskać, wybierzmy posadzkę taką, ażeby cieszyć się nią przez lata.

Dodaj komentarz