Porady ekspertów: jak szybko sprzedać nieruchomość za pośrednictwem Nskup.pl?

Porady ekspertów: jak szybko sprzedać nieruchomość za pośrednictwem Nskup.pl?

Fakt, że w wielu przypadkach sprzedaż nieruchomości zabiera tyle czasu, wynika z faktu, że kupującymi są często osoby, które planują zamieszkać w danym lokum. Zależy im więc, aby znaleźć tę jedną, idealną nieruchomość. Nie chcą popełnić błędu przy takiej dłużej inwestycji. Często zmieniają zdanie i zależy im, aby kupić dom lub mieszkanie odpowiednio przygotowane do sprzedaży. Co więcej, nierzadko zakup odbywa się na kredyt, co generuje dodatkowe komplikacje.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że sprzedaż nieruchomości osobie prywatnej na własną rękę to niejedyna dostępna opcja. Można także skorzystać z usług agencji, takiej jak Nskup – będzie to znacznie szybsze i mniej stresujące rozwiązanie. Na czym dokładnie polegają usługi tego typu podmiotów i jak z nich skorzystać? Odpowiadamy!

Sprzedaż nieruchomości z agencją – jak przebiega?

Ciekawą alternatywą do sprzedaży nieruchomości osobie prywatnej jest skup domu lub mieszkania przez agencję. Odbywa się to w uproszczonej procedurze i charakteryzuje się krótkim czasem oczekiwania na ostateczną decyzję. Jako że jest to skup za gotówkę, nie trzeba obawiać się dodatkowych formalności związanych z kredytem. Nie trzeba też ponosić dodatkowych kosztów w celu przygotowania nieruchomości do sprzedaży (a więc nie trzeba na przykład dokonywać drobnych remontów i napraw czy płacić za profesjonalne sprzątanie mieszkania).

Właściciele nieruchomości mogą też skorzystać z profesjonalnej pomocy przy sprzedaży domu lub mieszkania osobie prywatnej. Wiąże się to co prawda na przykład z koniecznością przygotowania nieruchomości do sprzedaży, ale agencja przejmie na siebie wiele obowiązków (m.in. przygotowanie ogłoszenia, kontakt z potencjalnymi kupującymi, dopięcie formalności na ostatni guzik), dzięki czemu cały proces będzie znacznie mniej problematyczny niż w przypadku działania samodzielnie.

Wystarczy skontaktować się z ekspertami i przedstawić swój cel

Jedyne, co trzeba zrobić, aby zapoczątkować proces sprzedaży nieruchomości, to skontaktować się z agencją. Eksperci dokładnie zapoznają się ze sprawą, doradzą, co będzie najlepszą opcją w danym przypadku, dokonają wyceny domu lub mieszkania i przeprowadzą właściciela przez wszelkie dalsze kroki.

Na każdym etapie sprzedaży właściciel może liczyć na merytoryczne, rzetelne i rozbudowane odpowiedzi na wszelkie swoje pytania. Sprzedaż mieszkania lub domu z pomocą specjalisty, czy to bezpośrednio agencji, czy osobie prywatnej, to gwarancja pełnego bezpieczeństwa transakcji i zgodności z obowiązującymi przepisami.

Dodaj komentarz