Kontenery na gruz – jak wywozić odpady po remoncie?

Samsung będzie wkrótce testował składany smartfon z dwoma ekranami

Nie wszystkie odpady możemy wrzucić do zwykłych pojemników na śmieci. Doskonałym tego przykładem jest gruz, w przypadku którego konieczny jest specjalny sposób utylizacji. Jeśli planujesz remont lub wyburzenie budynku, kontenery na gruz mogą być niezbędnym elementem tego przedsięwzięcia. 

Powstające w wyniku remontu odpady muszą trafić w przeznaczone do tego miejsce. Oznacza to konieczność właściwego ich zebrania oraz transportu. W tym celu przydadzą Ci się kontenery na gruz Warszawa. Specjalne pojemniki na pozostałe po pracach remontowych materiały budowlane możesz zorganizować z pomocą zajmującej się tym firmy. Dzięki temu wywóz przebiegnie w pełni zgodny z prawem sposób. Zanim jednak przejdziesz do składowania gruzu w kontenerze, dowiedz się, jakie odpady mogą się tam znaleźć. 

Kontenery na gruz – co w nich umieścić?

Jednym ze sposobów na zachowanie czystego i bezpiecznego środowiska jest bez wątpienia właściwa segregacja i utylizacja odpadów. Nie wszystkie odpady możemy jednak umieścić w zwykłych pojemnikach na papier, plastik, metal czy odpady zmieszane. Pozostały po remoncie lub wyburzeniu gruz, a w szczególności składające się na niego farby czy kleje mogą zawierać bowiem szkodliwe substancje. Do kontenera na gruz możemy wrzucić takie odpady, jak cegły, beton, płyty gipsowo-kartonowe, szkło, styropian czy wełnę mineralną. Oprócz tego mogą się w nim znaleźć zbite ze ścian płytki, ceramika, elementy drewniane czy tynk. 

Gdzie możemy postawić kontener na gruz?

Kontener może stanąć zarówno na Twojej prywatnej posesji, jak i na terenie należącym do gminy czy wspólnoty. Różnica polega jednak na tym, że w tym drugim przypadku konieczne będzie uzyskanie stosownego pozwolenia od gminy lub zarządu wspólnoty. Wybierając miejsce na postawienie kontenera na gruz, należy również pamiętać o tym, aby nie zastawiał on wjazdu. Oprócz tego miejsce musi uwzględniać dobry dostęp samochodu, którym kontener będzie transportowany.

Skorzystaj z usług specjalistów

Planując wywóz gruzu, najlepiej jest skorzystać z usług specjalistów. Dostarczą oni odpowiedni kontener we wskazane przez nas miejsce. Pojemnik będziemy mogli wynająć na tak długi czas, jaki będzie nam potrzebny do pozbycia się wszystkich odpadów z remontu lub wyburzenia. Oprócz tego możemy skorzystać z opcji, w której samochód z kontenerem stanie w wyznaczonym miejscu wyłącznie na czas szybkiego załadunku. Wtedy uzyskiwanie pozwolenia nie będzie nawet konieczne. Po zakończeniu prac odpady zostaną bezpiecznie przewiezione do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Dodaj komentarz