Kurtyny w drzwiach na straży ciepła

Kurtyny w drzwiach na straży ciepła

No właśnie okres taki że ciepło staje się bardzo cennym towarem a niestety ma tą tendencję że do góry nam ucieka … i co robić co robić żeby rachunki nie przychodziły zbyt wielkie i żeby tego ciepła trochę zatrzymać w domu a własciwie w firmie bo pomysł który chcę przedstawić jest bardziej dla firmy. No więc wyobraźmy sobie ż emamy jakąs halę sprzedażowa i na jej końcu siedzą biedne Panie kasjerki i Panowie kasjerzy którzy marzną niemiłośiernie za każdym razem kiedy drzwi się otwierają i ciepło ucieka a zimne poeitrze wciska się z dworu.

No i teraz wyobraźmy sobie że ktoś pomyślał i zainstalował na drzwiami kurtyny powietrzne… no właśnie co to takiego te kurtyny ? A więc kurtyny powietrzne to takie sprytne urządzenie które kiedyś ktoś wymyslił kiedy było mu zapewne zimno i chciało mu się trochę ogrzać i stwierdził że jeżeli powiesimy nad drzwiami urządzenie które dmucha ciepłym powietrzem z góry na dół tworząc taką kurtynę to po pierwsze będzie ogrzewać te pomieszczenie a po drugie zatrzyma jeszcze ciepło w tym pomieszczeniu. I rzeczywiście okaząło się że to działa i taka ściana ciepła zatrzymuje bardzo silnie ciepłe powietrze wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia a zimny wiatr z zewnątrz nie przenika tak do środka.

Niestety nie wszyscy w to uwierzyli i nie wszyscy to stsoują a kurtyny powietrzne to na prawdę ciekawe urządzenia które w praktyce prowadzą nie tylko do cieplejszych pomieszczeń ale jeszcze do zmniejszenia kosztów ogrzewania. Teoretycy mówią, że tak nie może być bo pobierają prądu dosyć dużawo. Ale zrobiono badania że jeżeli mamy w środku jakieś urządzenie do ogrzewania albo elektryczne albo gazowe i mamy włączoną kurtynę to rachunek zbiorczy wychodzi na plus czyli oszczędzamy pieniądze. A więc jeżlei chodzi o kurtyny albo o podbne tego typu urządzenia zapraszam na to forum albo do powyższej firmy gdzie znajdziecie wszystko na ten temat. Pozdrawiam i polecam !

Dodaj komentarz