Kuchnia na wymiar-co warto wiedzieć przed jej zamówieniem?

Kuchnia na wymiar-co warto wiedzieć przed jej zamówieniem?

Funkcjonalność kuchni jako pomieszczenia w największej części zależy od doboru mebli kuchennych. Fachowcy zdecydowanie najbardziej zalecają wybieranie mebli produkowanych pod indywidualne zamówienie, gdyż dają one największe możliwości aranżacyjne.

Czy należy obawiać się zakupu mebli na wymiar?

Osoby, które jeszcze nie miały w swoim domu tego typu zabudowy, mogą nieco obawiać się zakupu mebli na wymiar. Czynnikiem odstraszającym mogą być przede wszystkim koszty. Wokół cen kuchni na wymiar wyrosło wiele mitów. Takie kuchnie są oczywiście droższe od gotowych zestawów z supermarketów, bo ich funkcjonalność, trwałość i estetyka są dużo wyższe. Ostateczna cena mebli na wymiar będzie zależała od doboru materiału, okuć, uchwytów, pokryć frontów, zastosowanego wewnątrz wyposażenia i długości całej zabudowy. Wszystko to sprawia, że kuchnię na wymiar można mieć już za kilka tysięcy złotych ale zdarzają się także wymagający klienci, którzy ostatecznie płacą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dlaczego warto postawić na meble na wymiar?

Meble na wymiar poleca się przede wszystkim posiadaczom bardzo małych kuchni oraz wszystkim tym, którzy mają kuchnie, w pomieszczeniach nietypowych. Wszędzie tam, gdzie trudno jest wstawić gotowe zestawy, bardzo dobrze sprawdzą się meble wykonywane na indywidualne zamówienie. Dotyczy to kuchni długich i wąskich a także kuchni, które położone są na poddaszach budynków. Meble na wymiar pozwolą zabudować każdą, nawet bardzo trudną przestrzeń. W tym przypadku klient może zamówić meble o niestandardowej małej głębokości, blaty na różnych ścianach mogą różnić się wysokością i nie wszystkie szafki muszą być sobie równe. Jeśli klient sobie tego życzy może zamówić górne szafki, które będą sięgały do samego sufitu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie które wygląda doskonale nie tylko estetycznie ale pozwala na przechowywanie większej liczby przedmiotów. W wąskich kuchniach, gdzie trudno przemieszcza się pomiędzy sprzętami, można na przykład zamówić sobie szafki ścięte po skosie albo tylko ścięty blat. Przy tego typu meblach, nie ma też problemu aby sprzęt AGD, taki jak kuchenka mikrofalowa i piekarnik zabudować w formie estetycznego wysokiego słupka. Coraz więcej osób decyduje się też na płytkie słupki podwieszane, które zajmują całą ścianę. Jest to niebywale wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba się schylać do niskich półek a dodatkowo łatwiej sprząta się po pod podwieszanymi szafkami.

Co jeszcze oferują nam meble na wymiar?

Kupując meble na wymiar można dowolnie dobierać korpusy, fronty, uchwyty oraz zamawiać sobie dodatkowe wyposażenie szafek, takie jak na przykład wysuwane kosze na odpady. Jeśli ktoś sobie życzy, może mieć także zrobiony barek, który z jednej strony będzie szafką zamkniętą, przeznaczoną do przechowywania. Wielu zwolenników mają też wyspy, które pozwalają na bardzo wygodne korzystanie z kuchni.

Dodaj komentarz