Jak wybrać najlepsze pokrycia dachowe?

Jeśli budujesz lub remontujesz dom, z pewnością zależy ci na zadbaniu o jego termoizolację i szczelność. Aby to zrobić, poszukujesz najlepszych materiałów, którymi możesz wypełnić lub pokryć ściany i dach budynku od wewnątrz i na zewnątrz.

Zainwestuj w swój dach

Kluczowe będą między innymi pokrycia dachowe, które wybierzesz. Liczy się zarówno ich rodzaj, jak i materiał wykonania oraz kolorystyka i design. Nasz budynek powinien być zarówno praktyczny, jak i estetyczny. Jak tego dokonać? I czym dokładnie są pokrycia dachowe?

Pokrycia dachowe — rodzaje i wskazówki

Opisując pokrycia dachowe, mamy na myśli wierzchnią warstwę twojego budynku. Wpływa ona między innymi na jego szczelność, design i wytrzymałość samego dachu, który należy ochronić, chociażby przed intensywnymi opadami i zalegającym na nim zimą śniegiem.

Omawiane elementy można wykonać zarówno z naturalnych, jak i sztucznych tworzyw, a każda z kategorii ma swoje wady i zalety. Różnią się od siebie nie tylko jakością, ale także wyglądem, ceną i oczywiście oddziaływaniem na środowisko. Wykorzystując sztuczne materiały, możesz uzyskać przezroczysty efekt, a tym samym optycznie powiększyć przestrzeń i wpuścić do budynku więcej światła. Wykazują się one również wysokim współczynnikiem izolacji termicznej. Mają jednak pewną wadę, która dla wielu osób może okazać się kluczowa: niestety, często nie wyglądają zbyt dobrze. Zdolni projektanci i budowlańcy mogą wpasować je w nowoczesne zabudowy, jednak zupełnie nie sprawdzą się w przypadku tradycyjnego budownictwa czy też w sąsiedztwie drewna.

To jednak tylko najbardziej podstawowy podział pokryć dachowych. Przyjrzyjmy się bliżej ofercie, którą proponują nam poszczególne hurtownie.

Rodzaje pokryć dachowych

Najbardziej popularne wśród nich to:

  • dachówki, np. ceramiczne i cementowe, czyli trwałe materiały o wysokiej izolacji termicznej,
  • blachodachówki, m.in. modułowe, zyskujące wielu zwolenników ze względu na swój charakterystyczny wygląd,
  • blachy, które wyróżniają się przede wszystkim łatwym, intuicyjnym montażem.

To, jakie pokrycie dachowe będzie najbardziej odpowiednie do twojego domu, zależy m.in. od projektu, środowiska, panującego w danym miejscu klimatu, warunków atmosferycznych i twoich upodobań. Aby dokonać dobrego wyboru, skontaktuj się z przedstawicielem centrum pokryć dachowych KB Dachy, w którym nie tylko zakupisz preferowane materiały, ale także otrzymasz profesjonalną pomoc. Specjaliści wykonają dla ciebie niezbędne pomiary i wyliczenia, a następnie przedstawią wszelkie rekomendacje.

Dodaj komentarz