W ostatnich latach, jedną z najpopularniejszych metod obróbki, stało się cięcie laserowe. To właśnie dzięki niemu cały proces produkcyjny jest tak dokładny i zoptymalizowany. Zastanawiałeś się kiedyś jakie zalety posiada cięcie laserem oraz na czym tak dokładnie polega? Odpowiadamy!
Jak wygląda przykładowa procedura cięcia?
Procedura z wykorzystaniem lasera, to nic innego jak termiczne oddzielanie od siebie materiału. To właśnie laser wnika w strukturę powierzchni, z którą pracuje, a następnie odpowiednio ją nagrzewa do stopnienia lub całkowitego wyparowania. Zaawansowany system pozwala na precyzyjne cięcie, nawet bardzo nieregularnych kształtów. Co więcej, aktualnie metoda ta jest uważana przez wielu, za najbardziej dokładną oraz precyzyjną.
Cięcie laserowe i jego zalety
Nie da się ukryć, że procedura cięcia za pomocą lasera ma wiele zalet. Nie bez powodu ma tak dobre opinie wśród profesjonalistów. Zatem, jakie zalety posiada?
- Laser jest odpowiedni do wielu rodzajów materiału. Ten proces, dzięki swojej wszechstronności umożliwia cięcie przeróżnych materiałów (organicznych i nieorganicznych). To jedyna tego typu technologia, która jest tak wszechstronna.
- Wysoka precyzja. Zaawansowany system umożliwia precyzyjne cięcie, nawet najtrudniejszych wzorów. Wiązka laserowa tworzy niewielką szczelinę, dzięki czemu materiał jest oddzielany.
- Nie potrzebujemy dodatkowej obróbki materiału. Cięcie laserowe jest tak dokładne, że dodatkowa obróbka nie jest potrzebna, gdyż wiązka laserowa doskonale uszczelnia i zabezpiecza wycięty materiał.
- Brak zużywania się maszyn. Dzięki temu, że cały proces odbywa się za pomocą lasera, nie musimy obawiać się, że przykładowo głowice się stępią. Tym samym umożliwia to oszczędzenie kosztów.
Jak wyglądają poszczególne etapy współpracy? Cięcie laserem
Oczywiście etapy współpracy mogą się różnić w zależności od wybranej przez nas firmy. Dlatego przyjrzyjmy się jednej z nich. Jak wygląda współpraca z firmą Valor? Na samym początku najważniejsze jest określenie potrzeb klienta. Z racji tego, że nie każdy klient musi posiadać możliwość, aby prawidłowo przygotować dokumentację techniczną, wspomniana firma oferuje pomoc. Wykwalifikowany personel tworzy projekt, uwzględniając wszelkie uwagi klienta. W kolejnym kroku, pracownicy przenoszą stworzony projekt do postaci cyfrowej. Ten etap to również moment na określenie czasu całej obróbki, a także ilości materiału, który będzie potrzebny. Na koniec pracownicy obliczają koszty wykonania. Ostatnim etapem jest wykonanie cięcia za pomocą lasera oraz pod nadzorem doświadczonego zespołu. Po zakończeniu wszelkich prac, produkt trafia do klienta.