Gotowe projekty domów

Na rynku możemy spotkać się z bardzo różnorodnymi projektami domów. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu, oraz potrzeb. Dużym powodzeniem cieszą się domu w stylu amerykańskim. Jest tak, ponieważ styl ten promuje proste i tanie budowle. Każdy, kto chce szybko i względnie tanio podbudować się powinien przemyśleć wybór takiego projektu.

Sama podstawa bryle to zazwyczaj prostokąt. Co za tym idzie pokryty dom jest dachem dwuspadowym, który jak wiemy jest najtańszą wersją pokrycia dachowego. Centralnym miejscem w domu w stylu amerykańskim jest salon, to w nim organizuje się życie wszystkich domowników. Obok salonu znajdziemy kuchnie, łazienkę, oraz sypialnie. Zazwyczaj domy takie są parterowe i co ciekawe wykonane z drewna. Moda na takie domy przywędrowała do nas z zagranicy, gdzie taki styl jest bardzo popularny. W Ameryce występują nawet całe osiedla, których domy są bardzo zbliżone do siebie pod względem konstrukcyjnym. Ciekawym dodatkiem jest tutaj weranda, na której można odpocząć zarówno w letnie, jaki zimowe dni.

Na rynku istnieje wiele gotowych projektów domów. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się wciąż domy parterowe. Jest tak, ponieważ do ich budowy potrzebujemy mniejszej ilości cegieł. Sama bryła jest dość prosta w wykonaniu i wymaga mniej wkładu finansowego. Domy parterowe są bardzo specyficzne, ponieważ posiadają tylko jedną kondygnację. Zazwyczaj wszystko, całe życie domowe toczy się w salonie. Obok niego znajdują się kuchnia, łazienka oraz sypialnie.

To ile pomieszczeń znajdzie się w domu i jaki będzie ich wymiar zależy od kubatury budynku. Jeśli nasza działka nam na to pozwala, czyli jest spora możemy wykonać projekt domu parterowego w kopercie. Podstawa takiej bryły jest kwadrat. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy większe pomieszczenia i bardziej funkcjonalne. Drugim rozwiązaniem jest budowa domu parterowego w prostokącie ma ono zastosowanie na wąskich działkach. Wówczas zadaszenie ma postać dachu dwuspadowego. Dom parterowy jest tańszy w wykonaniu od piętrowego, ponieważ nie posiada dodatkowego piętra i drogiej klatki schodowej.

Dodaj komentarz