Co warto wiedzieć o ogrodzeniach Wiśniowski?

Ogrodzenie stanowi jeden z najważniejszych elementów każdej posesji. Nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale również jest wizytówką ogrodu i domu, dlatego warto wybrać model o wyjątkowym designie. Ogrodzenie powinno być jak najbardziej solidne i wytrzymałe, by domownicy mogli uniknąć wtargnięcia niepożądanych osób. Poszukując wysokiej jakości zabezpieczeń, warto zwrócić uwagę na ogrodzenia znajdujące się w ofercie firmy Wiśniowski.

Jakie ogrodzenia produkuje firma Wiśniowski?

Kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych Wiśniowski stanowią synonim funkcjonalności, bezpieczeństwa i estetyki. Dostępne w ofercie produkty to:

  • bramy przesuwne,
  • bramy skrzydłowe i furtki,
  • segmenty ogrodzeniowe.

Bramy przesuwne

Ogrodzenia Wiśniowski z tej kategorii gwarantują niezawodną pracę w każdych warunkach. Dzięki wyłącznikowi przeciążeniowemu brama zatrzymuje się i cofa, jeśli skrzydło napotka na opór w czasie zamykania. Gumowa listwa zapobiega powstawaniu zarysowań przy zetknięciu bramy z przeszkodą. Powrót bramy do pozycji otwartej jest też możliwy dzięki fotokomórkom. Lampy ostrzegawcze informują o jej zamykaniu i otwieraniu. Jeśli przewód zasilający ulegnie uszkodzeniu, nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia lub życia człowieka. Brama zamyka się samoczynnie po zaprogramowanym czasie, jeśli użytkownik zapomni ją zamknąć samodzielnie. Dodatkowo wyposażona jest w pokrywę zabezpieczającą, której funkcję stanowi ochrona napędu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, uszkodzeniami mechanicznymi i kradzieżą. W modelach z napędem można w przypadku braku prądu rozblokować automat i otworzyć bramę w tradycyjny, ręczny sposób.

Bramy skrzydłowe i furtki

Bramy dwuskrzydłowe występują w wersji ręcznej i z napędem. Montuje się je do systemowych słupów stalowych lub murowanych za pomocą płytek montażowych. Bramy posesyjne składane sprawdzą się natomiast doskonale wszędzie tam, gdzie nie ma warunków do montażu bramy przesuwnej czy dwuskrzydłowej. Takie miejsca to chociażby krótkie podjazdy. Te modele ogrodzeń Wiśniowski dostępne są w wariancie z napędem. Furtki, tak samo jak bramy, są montowane do systemowych słupów stalowych lub murowanych za pomocą płytek montażowych. Skrzydła poruszają się na zawiasach umieszczonych w osi bramy. Wypełnieniem są kształtowniki stalowe profilowane lub pręty. Do wyboru klientów pozostają bramy i furtki w kolorach standardowych, niestandardowych, specjalnych oraz HomeInclusive 2.0.

Segmenty i słupy ogrodzeniowe

Segmenty wyróżniają się solidną konstrukcją i są montowane do słupów przy użyciu akcesoriów montażowych. Słupy są produkowane z kształtowników stalowych, montuje się je w fundamencie betonowym lub na stopie przytwierdzonej do utwardzonego podłoża przy pomocy kotew. Eksperci z firmy Wiśniowski postanowili stworzyć produkt bardziej innowacyjny niż tradycyjne słupy. W taki sposób powstały słupy ogrodzeniowe MultiBox, które są zintegrowane ze skrzynkami pocztowymi, wideodomofonami, a także włącznikami kodowymi. Mogą pełnić funkcję słupów chwytakowych do bram i furtek, dzięki czemu całość będzie spójna. MultiBox komponuje się z każdym typem bram i ogrodzeń Wiśniowski, do wyboru klientów pozostają różne warianty kolorystyczne. Nie trzeba też martwić się o kwestie związane z konserwacją ze względu na zabezpieczenie elementów przed działaniem czynników atmosferycznych. Dostępne są różne wersje tych produktów, co daje klientom wiele możliwości aranżacji i rozszerzenia ich funkcjonalności.

Dodaj komentarz