Budownictwo – prace wykończeniowe

Budownictwo – prace wykończeniowe

Przynajmniej pewna część inwestorów nieco szaleje z wydatkami jeśli chodzi o prace wykończeniowe. Mowa tu o tym, że stan surowy zamknięty zazwyczaj dość wielu z nas wychodzi dość tanio, bo wszystkie cegły na dom o powierzchni dwustu metrów kwadratowych danego inwestora mogą wyjść znacznie taniej od wyłożenia łazienki płytkami z zielonego granitu o wymiarach pięćdziesiąt na pięćdziesiąt centymetrów. Płytki tego rodzaju rzecz jasna mają imponujący rysunek, ale mogą kosztować tyle co dobry obiad w polecanej restauracji i to w przeliczeniu na każdą tego typu płytkę. Z tej przyczyny wielu inwestorów ma jedną ładną łazienkę w domu, a druga już wygląda na taką średnią, bo przeliczyli się z inwestycją i ten pokój gościnny dla kuzyna, który przyjeżdża te kilka razy w roku musi być wykończony bardzo tanio.

Modyfikowanie wnętrza.

Niektórzy z nas są realistami jeśli chodzi o to wyliczenie całokształtu pracy wykończeniowych, czyli pewna część inwestorów stawia raczej na łazienki z tymi ceramicznymi płytkami i na salon wyłożony panelami podłogowymi z płyty MDF. W takim podejściu do tego typu spraw jest rzecz jasna rozsądek, bo wnętrze można po tych trzech lub czterech latach zmienić, czyli po takim czasie zainwestować w ten kosztowny remont łazienki, bo tak jest rzecz jasna łatwiej. Normą w tego typu przypadkach jest także branie kredytów na taką inwestycję, bo niewielu może wybudować się bez tej dodatkowej pomocy, którą daje zaciągnięty kredyt. Jego spłacanie to potem spory problem na ponad dwadzieścia lat lub więcej. Dlatego też na samym początku konkretny dom jest tym wykończonym skromniej i co równie istotne po kilku latach zaczyna się to modyfikowanie jego wnętrza. Modyfikuje się je po to by było tym znacznie bardziej praktycznym, ale też i po to by zyskało ono w tym wizualnym sensie, bo ciekawe wnętrze, w którym czujemy się dobrze to spory plus.

Przeliczanie się z inwestycją.

Takie przeliczanie się z inwestycją w prace wykończeniowe w czasach obecnych rzecz jasna nikogo nie zaskakuje, bo ludzie po wykonaniu stanu surowego zamkniętego są raczej pewnymi tego, że dalej będzie taniej, ale jeśli skupiamy się na tych drogich i atrakcyjnych materiałach wykończeniowych to wychodzi tylko drożej. Mowa tu o tym, że ludzie odnoszą pewne wrażenia, ale ktoś kto matematycznie kalkuluje to wszystko odkłada tę bardziej atrakcyjną łazienkę na potem, czyli na samym początku dana osoba ma zwyczajną wannę, po pewnym czasie inwestuje w tę większą narożną i co równie istotne ta narożna wanna czeka w piwnicy te dwa lub trzy lata, aż dana osoba uzbiera na remont.

Dodaj komentarz