6 rodzajów mebli, które będą zawsze w modzie

Moda jest zmienna. Zmieniają się trendy, czasy. Jeśli chodzi o to, w co się ubieramy – nadążamy za nią i lubimy kolejne kolekcje. Bo szybko się nudzimy. Inaczej jest jednak z mieszkaniem. Chcemy urządzić je tak, aby było przytulnie i znajomo. Nie bardzo jesteśmy skłonni do zmian, które oczywiście robimy, ale raz na jakiś czas. Z tego względu dobrze jest otoczyć się sprzętami, które są ponadczasowe.

Fotele bujane

Kojarzą się z domem, kocykiem i książką. Idealne do odpoczynku przy kominku czy filiżance herbaty. Dawniej zawsze bujały się na nich nasze babcie. W drucianych okularach robiły dla nas na drutach szaliki czy wyszywały małe cuda na serwetkach. Czytały nam książki lub bujały się razem z nami na kolanach. Dziadek palił na nich fajkę i opowiadał przeróżne historie. Zabierzmy kawałek dzieciństwa do naszego domu. Czas biegnie szybko, zanim się obejrzymy, to my będziemy siedzieć na fotelu bujanym z wnukiem na kolanach.

Stolik kawowy

Te wszystkie popołudnia z koleżankami. Rozmowy, ploteczki, wzruszenia i pocieszenia pachną dobrą kawą w salonie. Stolik kawowy jest w tych wspomnieniach na trzecim planie, ale jakże jest niezbędny. Nie tylko po to, by postawić na nim kawę. Ceremonia podawania herbaty czy kawy to ważny element każdej towarzyskiej wizyty. Oprócz tego na stoliku kawowym zawsze możemy położyć pilot przy oglądaniu telewizji i będziemy mieć go pod ręką, zamiast szukać go w panice po całej kanapie i obwiniać współlokatorów o jego zgubienie. Mała rzecz, a tyle problemów rozwiązuje.

Komoda

To mebel klasyczny i dostojny. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest pożyteczny, jeśli chodzi o możliwości do przechowywania. Na komodzie możemy postawić ważne dla nas zdjęcia czy pamiątki z podróży. Kwiaty, które dostaliśmy na rocznicę od partnera czy ozdoby bożonarodzeniowe – komoda to dla nich miejsce wręcz idealne! A w komodzie schować możemy wszystko, co tylko się zmieści w jej licznych zakamarkach. Samo wnętrze pokoju dzięki niej nabiera przytulności i szyku.

Kanapa

Są w życiu takie dni, kiedy marzymy tylko o tym, aby zwinąć się pod kocem na kanapie właśnie. I cudowne jest uczucie, kiedy tak możemy zrobić. Szczególnie gdy jest ona miękka i wielka. Przyjmie nasze bolączki i smutki. Na niej możemy zgromadzić się całą rodziną – grając w gry planszowe, oglądając wspólnie telewizję czy odrabiając lekcje z dzieciakami. Kanapa w salonie to miejsce, gdzie możemy przebywać razem. Przyda się też podczas wizyty niezapowiedzianego gościa. Będzie on mógł na niej przenocować. Mimo że przez lata zmieniały się projekty czy faktury kanap, jedno pozostaje niezmienne, są one przeznaczone dla więcej niż jednej osoby.

Kominek

Trzaskający ogień nadaje naszemu domowi magicznego ducha. W zimowe, długie wieczory ogrzeje nasze zmarznięte ciała. Ukoi nasze zmysły, uspokoi i zrelaksuje. Taki kominek nada wnętrzu dostojności. Przyjemny ogień będzie też zachęcał do gromadzenia się przed nim wszystkich domowników. Same plusy.

Toaletka

Toaletki z powodzeniem wracają do łask wśród pań. Najlepiej z dużym lustrem, w którym możemy się przejrzeć i sprawdzić, jak dobrze wyglądamy i czy przypadkiem nie nałożyłyśmy źle makijażu. Sam proces jego nakładania też od razu stajen się przyjemniejszy. Nie trzeba stać przed słabo oświetlonym lusterkiem w łazience, robiąc niesamowite gimnastyczne kombinacje tak, aby dobrze narysować sobie kreskę eyelinerem. Zmywanie makijażu stanie się też przyjemnym rytuałem po ciężkim dniu. To również mebel, w którym swoje miejsce odnajdą wszystkie kosmetyki (a wiadomo, że kobiety mają ich sporo). Sama toaletka wygląda też uroczo i szykownie.

Dodaj komentarz