Wybieranie własnego stylu przy aranżacji wnętrz

Wybieranie własnego stylu przy aranżacji wnętrz

Projektowanie wnętrz na pewno jest sporym wyzwaniem, niemniej jednak jeśli tylko podejdziesz do tego jak należy, to nie ma większych problemów z tym, aby stopniowo urządzić sobie mieszkanie wedle naszych upodobań. Jest jednak kilka istotnych punktów, które w znacznej mierze powinny ułatwić Ci zadanie i naprowadzić na właściwe rozwiązania.

Projekt jest kluczowy

Zawsze wszystko powinno zaczynać się od projektu. Każdy dom lub mieszkanie jest podzielone na pewne strefy, które powinny być od siebie oddzielone i reprezentować sobą nieco inny styl. Możemy np. wymienić strefę wejścia, czy dzienną lub nocną.

Weźmy choćby tą pierwszą strefę wejścia, gdzie też powinniśmy szczególnie zadbać o jej piękno, aby na wstępie zachwycała wszystkich odwiedzających Twój dom. Można tam umieścić szafę na ubrania oraz buty, jak i dobrze byłoby zadbać o optymalne oświetlenie tego miejsca.

Warto również zadbać o salon, ponieważ jest to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszym domu. To właśnie tam najczęściej będziemy zapraszali gości i spędzali wolny czas z rodziną.

Wybierz swój styl

Podczas urządzania poszczególnych pomieszczeń będziesz musiał pamiętać, aby robić to w stylu, który sobie na samym początku założyliśmy. Poniżej przedstawiamy Ci kilka z najbardziej popularnych styli.

Klasyczny, który jest stylem wiekowym i występuje tutaj bardzo duża dbałość o wszelkie szczegóły i detale. Meble w stylu klasycznym charakteryzują zaokrąglenia oraz okucia z fornirowane lub z litego drewna. Ściany w pomieszczeniach klasycznych malujemy na naturalne kolory, często używa się wzorzystych tapet.
Minimalizm jest prostym stylem, gdzie da się zauważyć neutralne kolory i meble o nieskomplikowanych kształtach. Występują powtarzające się układy różnych figur, bowiem taka forma ma jak najlepiej oddawać szlachetne pochodzenie materiałów.
Kolonialny bardzo dobrze oddaje zaintrygowanie innymi kulturami. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ciekawych mebli stylizowanych na takie, które pochodziły z dawnych kolonii. Wykonywane są z egzotycznych odmian drewna.

Zachowaj rozwagę przy urządzaniu

Nie warto jest rzucać się od razu na wszystko. Zacznij spokojnie od tych największych mebli i sprzętów, a potem stopniowo dobieraj sobie kolejne dodatki. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu nie tylko nie zagracisz sobie pomieszczenia, ale również urządzisz je dokładnie tak jak chcesz, krok po kroku.

Zachowaj także umiar w przypadku stosowania bardziej wysublimowanych form takich jak choćby łączenie mebli o różnych kolorach, czy dodatków z różnych styli. W takich wypadkach bardzo ważne jest zachowanie dobrego wyczucia, żeby nie przesadzić.

Dodaj komentarz