Wybielanie zębów u dentysty – dwie najpopularniejsze metody

Zęby są bardzo ważne. O ile na co dzień zwracamy uwagę na sposób ubioru czy też włosy, by dobrze wyglądać, to zęby są już sprawą drugorzędną. Tymczasem zaniedbanie tej kwestii rzutuje również na wygląd. Jak można to zmienić?

Udaj się do dobrego dentysty

Na szczęście są sposoby, by odzyskać śnieżnobiałe uzębienie. Wprawdzie na rynku jest mnóstwo preparatów, które to umożliwiają, jednak z reguły nie są one zbyt skuteczne. Pozwalają na wybielenie zębów o zaledwie jeden odcień. To praktycznie żadna różnica. Zdecydowanie skuteczniejsze jest wybielanie uzębienia w gabinecie dentystycznym. Stosuje się różne metody. Najczęściej jednak wybierana jest metoda nakładkowa. Polega ona na tym, że stosuje się specjalne nakładki wypełnione preparatem wybielającym o wysokim stężeniu. Rodzaj specyfiku musi dobrać dentysta po wcześniejszych konsultacjach z pacjentem. Lekarz musi wybadać, czy pacjent cierpi na reakcje alergiczne i czy w jego wypadku jest w ogóle możliwe przeprowadzanie tego typu zabiegów. W większości przypadków nie ma ku temu żadnych większych przeciwskazań. Prace są bardzo precyzyjne i szybkie. Niestety, efekty nie są widoczne po jednej wizycie. Z reguły trzeba na to poświęcić kilka zabiegów. Pocieszające jest jednak to, ze takie prace są bardzo trwale. Wybielenie zębów metodą nakładkową jest bardzo długo widoczne. Można się swobodnie uśmiechać. Nie jest tajemnicą, że uśmiech dodaje uroku, ale też pomaga w różnych trudnych sytuacjach, dlatego tez dobrze jest poświecić na to czas.

A może laser?

Coraz popularniejszym zabiegiem staje się wybielanie za pomocą lasera. W porównaniu z wyżej omawianą metodą tu rezultaty widoczne są niemal natychmiast. To powoduje, że bez obaw można się uśmiechać i cieszyć z życia. Niestety, efekty bardzo szybko znikają. Z tego właśnie względu dentysta nie zaleca takiej formy wybielania zębów no chyba, ze na specjalne okazje. Przykładowo, to dobry sposób na szybkie wybielenie zębów przed ślubem. Dzięki temu można odzyskać pewność siebie i czuć się świetnie we własnej skórze. Nic tak nie poprawia humoru jak oglądanie zdjęć po latach. Trzeba więc zrobić co tylko się da, by dobrze na nich wypaść, a wybielanie zębów to jeden ze skuteczniejszych sposobów. Wprawdzie lepiej byłoby to zaplanować wcześniej i zdecydować się na leczenie nakładkowe, jednak z drugiej strony w ferworze organizacyjnym można o wielu rzeczach zapomnieć. Wybielanie laserem to bardzo dobry sposób.

Dodaj komentarz