Wskazówki dotyczące gościnnego domu

Wskazówki dotyczące gościnnego domu

Nie ma nic bardziej kojącego niż ciepło naszego łóżka zimą, niż miękkość naszej ulubionej sofy po długim dniu w pracy. Nasz stres powoli się rozpływa, poprawia się nastrój i możemy być sobą za każdym razem, gdy przekraczamy drzwi naszego domu. Jak więc sprawić, by nasz dom był jeszcze lepszy? Jak zamienić go w prawdziwe sanktuarium i sprawić, by wyglądał ciepło i zachęcająco? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Rozświetl pokój
Pierwszy na liście, ponieważ większość ludzi popełnia tutaj błąd. Oświetlenie wpływa na nasz nastrój i nasz komfort, a Ty naprawdę chcesz unikać ostrych świateł w jak największym stopniu. Regulowane przełączniki to dobry pomysł i upewnij się, że zawsze jest wiele źródeł światła, szczególnie w dużych pomieszczeniach. Chcesz mieć wystarczającą kontrolę, aby rozjaśnić pokój na wypadek, gdybyś siadał do czytania lub pracy nad czymś, lub nadał mu romantyczny nastrój, jeśli masz randkę lub kolację z przyjaciółmi.

Włącz tekstury
Trochę smutno jest wejść do domu i sprawić, by wyglądał nago. Wygląda zimnie i klinicznie, gdy wokół nie ma wystarczająco dużo szczegółów, a aby rozwiązać ten problem, chcesz dodać teksturę w postaci bujnego dywanu i ładnych zasłon. Pomagają również meble z twardego drewna, teksturowane tapety i narzuty na kanapy, które sprawiają, że pokój wygląda interesująco i jest przestronny. Takie małe rzeczy robią dużą różnicę.

Ciepło od pierwszego kroku
Większość z nas odczuwa niewielką ulgę, gdy tylko widzimy drzwi do naszego domu. Komfort czeka w środku, dlatego chcemy, aby wejście wyglądało atrakcyjnie i zachęcająco dla każdego, kto do niego podejdzie. Proste rzeczy, takie jak maty zewnętrzne, są naprawdę praktyczne i stanowią prostą, skuteczną formę dekoracji, zwłaszcza jeśli mają napisane na nich powitanie. Twoi znajomi będą chętni do odwiedzenia tak ładnego domu, a hej, przyjaciele mają tendencję do przynoszenia alkoholu, więc zwab ich w ten sposób.

Mnóstwo poduszek i koców
Szukasz miejsca, które wygląda przyjemnie i przyjemnie? Po prostu dodaj poduszki i koce. Nie ma prostszego sposobu na dekorację, a poduszki zdecydowanie przyczyniają się do nadania Twojemu domowi wyglądu małego raju. Jeśli wszędzie znajdziesz coś wygodnego, zawsze będziesz czuć się bezpiecznie i zrelaksowany, a jeśli lubisz szyć i chcesz zaoszczędzić , możesz nawet zrobić własne poszewki na poduszki .

Aromaterapia dla dobrego nastroju
Niech kojący zapach jaśminu, drzewa sandałowego lub lawendy wypełni Twój dom. Zapachy mają bardzo silną zdolność przywoływania pewnych nastrojów i wspomnień, więc dlaczego nie zapalić kadzidła lub użyć olejku aromaterapeutycznego, aby zmienić swój dom w raj?

Nie zapomnij o łazience
Poranki i wieczory spędzamy przygotowując się w łazience , a jeśli cały czas otaczają nas zimne kafelki i stonowane, ponure kolory, może to sprawić, że będziemy zrzędliwi i będziemy bardziej skłonni rozpocząć dzień niewłaściwą nogą. Zawsze miej pod ręką czyste, puszyste ręczniki i dodaj trochę blasku dzięki kolorowym dozownikom mydła, wieszakom na ręczniki i uchwytom na szczoteczki do zębów. Małe słoiczki, pudełka i szuflady, w których utrzymujesz swoje najpotrzebniejsze rzeczy, również sprawią, że wszystko będzie bardziej zachęcające.

Miękka pościel
Kiedy goście przychodzą, dobrze jest mieć zawsze pod ręką zapasową pościel. Czyste, świeże prześcieradła dobrze przylegają do skóry i pomagają nam zasnąć, a Twoi goście są mile widziani. Bardzo fajnie jest, gdy prześcieradła pasują do poszewki i poszewki na poduszkę, ponieważ sama w sobie może być ozdobą. Jedwab jest dobrym materiałem do spania, ale zwykła bawełna też jest dobra.

Posiadanie przytulnego domu nie jest trudne, o ile włożysz swoją miłość i kreatywność w udekorowanie go zgodnie z własnymi upodobaniami. Zarówno Ty, jak i Twoi goście zawsze będziecie się tam dobrze czuć, jeśli miejsce to będzie miało akcent Twojej osobowości w każdym zakątku.

Dodaj komentarz