Trzy kroki do wyboru odpowiedniego kremu na trądzik

Rok 2017 według Google

O tym, jak trudna i niekiedy żmudna jest walka z trądzikiem, na pewno przekonała się niejedna osoba. Likwidacja zmian skórnych zwykle wymaga czas, cierpliwości oraz…. Dobrych kosmetyków. Na szczęście na rynku dostępny jest niejeden krem na trądzik. Teraz tylko trzeba wybrać odpowiedni specyfik, a jak się okazuje – wcale nie jest to łatwe zadanie. Jeśli chcesz zakupić naprawdę skuteczny krem na trądzik, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Przede wszystkim musisz określić to, jak bardzo nasilone są zmiany trądzikowe. Musisz wiedzieć, że w dużej mierze to od nich zależy, czy krem na trądzik zlikwiduje wykwity. Większe masz na to szanse, gdy twój trądzik jest łagodny. Wówczas właściwie istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że kilkutygodniowe stosowanie specyfiku da oczekiwane rezultaty.

Krok 1. Odpowiedni skład

Gdy już jesteś w drogerii (także tej internetowej) i stoisz przed wyborem odpowiedniego specyfiku na trądzik, zwróć uwagę przede wszystkim na skład takiego kosmetyku. Muszą się w nim znaleźć te substancje, które celują przede wszystkim w przyczyny, a nie tylko objawy zmian trądzikowych. Istotne znaczenie ma obecność substancji antybakteryjnych oraz tych, które działają keratolitycznie.

Zwróć więc uwagę na to, który krem na trądzik zawiera między innymi nadtlenek benzoilu. Jest to substancja, która likwiduje beztlenowe środowisko korzystne dla rozwoju bakterii, a jednocześnie eliminuje liczbę powstających zaskórników.

Dobrze jest też wybrać takie kremy, które zawierają bizasulene – substancję działającą na przyczyny zmian trądzikowych.

Sprawdzą się także te specyfiki, które zawierają kwas azelainowy, działający keratolitycznie.

Warto przy tym wystrzegać się preparatów zawierających w swoim składzie kwas salicylowy. Choć niegdyś był on bardzo popularnym składnikiem, obecnie u większości osób wywołuje podrażnienia oraz odpowiada za silne przesuszenie skóry, co nasila trądzik.

Krok 2. Cena

Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupu odpowiedniego specyfiku, jest cena. Choć zwykle nie powinno się nią kierować, warto i na nią spojrzeć. Choć nie zawsze te najdroższe specyfiki mają 100-procentową skuteczność, z reguły działają. Jest to związane przede wszystkim tym, że droższy krem na trądzik zwykle zawiera lepsze substancje, które skuteczniej oddziałują na przyczyny zmian trądzikowych.

Krok 3. Ważne opinie

Nie ma to jak opinie o skutecznych produktach antytrądzikowych. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto dowiedzieć się, które specyfiki są szczególnie polecane. Bez problemu się o tym dowiemy, gdy dokonujemy zakupów przez Internet. Wówczas w każdej chwili możemy skorzystać z wypowiedzi zamieszczanych na forach, czy w formie komentarzy pod danym produktem. Im więcej pochlebnych opinii, tym większe szanse, że krem na trądzik będzie skuteczny.

Dodaj komentarz