Szybki poradnik na przetrwanie pierwszej randki

Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących początków budowania relacji. Odpowiadamy kilkoma radami na pierwsze spotkania.

Pierwsze randki mają magię, której nie posiadają żadne następne spotkania. Powolne poznawanie partnera, flirt, kokieteria, pewnego rodzaju gra partnerów to elementy o które późno na późniejszych etapach związku. Emocje związane z zakochaniem są tak silne, że gdyby trwały przez dłuższy okres czasu umarlibyśmy z wycieńczenia 🙂

Jak wyglądać?

To pytanie, na które częściej zadają sobie kobiety przed pierwszą randką. Odpowiedź na nie zależy od typu relacji, na którą liczysz. Jeśli nie szukasz stałego związku możesz podkreślić swoją atrakcyjność bardziej niż osoba, która szuka partnera na stałe.

Z badań wynika, iż mężczyźni częściej szukają partnerek, które ubierają się i wyglądają niewyzywająco. Kobiety, które szukają długoterminowego związku powinny zatem podkreślać swoją atrakcyjność w sposób delikatny. Wskazany jest dostosowany do typu urody makijaż i kolor włosów, niezbyt obcisłe ubranie ale również nie zupełnie luźne, niewyzywający dekolt, spódnica średniej długości i szpilki. Pożądane są również opływające ciało, delikatne materiały.

Mężczyzna znacznie łatwiej znajdzie partnerkę na stałe jeśli podkreśli swoją stabilność i posturę. Wskazana zatem jest koszula (koniecznie w spodniach!). Spodnie umiarkowanie dopasowane. Ubrania powinny być w miarę nowe, lecz koniecznie czyste i wyprasowane.  Dobrze, żeby korespondowały z odpowiednią modą.

Najważniejsza zasada dotyczy komfortu – ubierz się w coś w czym czujesz się dobrze! Oczywiście strój obu płci należy dostosować do miejsca,  w które się wybieracie. A ewentualnie wybrany zapach nie powinien być narzucający się i duszący.

Gdzie się umówić?

Klasycznie na pierwsze randki umawiamy się w miejsca publiczne takie jak: restauracje, kawiarnie, kluby. Pożądane są zaproszenia w miejsca, w których z łatwością się rozmawia oraz nie będą Wam przeszkadzać osoby postronne. Na pierwsze randki kategorycznie nie zapraszamy osób trzecich! Mamy, ciocie i przyjaciele mają wtedy czas dla siebie 🙂

Jeśli obawiamy się, iż nie będziemy mieli o czym porozmawiać a możemy sobie pozwolić na nieformalny charakter randki możemy zaproponować niecodzienne miejsca: wyjazd w góry, wyjście do kina, teatru, na ściankę wspinaczkową, gokarty, festiwal, koncert. Potem zawsze możecie przedłużyć spotkanie i porozmawiać na temat wcześniejszych wydarzeń.

O czym rozmawiać?

To najczęściej zadawane pytanie. Czujemy sympatię do osoby, z którą jesteśmy umówieni dlatego oczywiste jest że pragniemy dobrze wypaść w jej oczach. Nie staraj się jednak nadmiernie. Im bardziej naturalnie podejdziesz do spotkania tym lepsze wrażenie zrobisz.

Pierwsze randki to zazwyczaj moment na poznanie się partnerów, a więc nienachalna wymiana pytań jest tu wskazana. Dodatkowo opowiadanie o sobie i słuchanie to coś co zbliża partnerów do siebie.

Przykładowe tematy: praca i tematy okołozawodowe lub szkoła – dość oględnie bez nadmiernego poświęcania czasu, ostatnio oglądane filmy lub czytane książki, słuchana muzyka, hobby/spędzanie wolnego czasu w tym: muzyka, film, książka i inne, opinie na bieżące tematy (pozytywne), plany na wakacje, spostrzeżenia dotyczące obecnej chwili, rodzeństwo, wspólnych znajomych, zapytaj o  cechy partnera, sukcesy, miłe wspomnienia .

A o czym lepiej nie… 🙂

Unikaj jednak: polityki, wspomnień z poprzednich związków, planów małżeńskich, kłopotów i trudności życiowych o dużym nasileniu, religii, wojen, chorób, narzekania, sytuacji finansowej partnera i swojej. Czego kategorycznie nie robić? Nie upijaj się – jedna lampka wina lub piwo to powinno być wystarczające, żeby zapewnić Ci dobrą zabawę.

Kwestie formalne – czyli kiedy, kto kogo i kto płaci.

Zdecydowanie data powinna być komfortowa dla Was obojga, a zatem nie powinieneś umawiać się przed pracą lub gdy wiesz że bardzo mocno ogranicza Cię czas. Najlepiej umówić się wieczorem i zostawić sobie pewien bufor na ewentualne przedłużenie czasu. Zazwyczaj pierwsza randka trwa około 1,5 do 2 h. Kto kogo zaprasza?

Obecnie nie ma już tak wielkiego znaczenia kto kogo zapraszał jako pierwszy, jednakże zwyczajowo to mężczyzna zaprasza kobietę. Odstępstwa od tej reguły są normą wśród młodzieży.

W dobrym guście jest jeśli mężczyzna płaci za oboje. Niektóre kobiety wolą płacić za siebie, zazwyczaj sygnalizują to w czasie spotkania. Absolutnie niedopuszczalne jest gdy na randce za oboje płaci kobieta.

Zwyczajowo też to mężczyzna przychodzi odebrać kobietę do jej domu, wchodzi do środka i czeka na nią wewnątrz. Trzeba jednak powiedzieć, że z czasem zasada ta ulega zmiękczeniu i obecnie normą jest również spotykanie się na miejscu.

Co jeszcze?

Daj się ponieść chwili i czerp radość ze spędzonego wspólnie czasu. Baw się dobrze

Dodaj komentarz