Sprawdzone sposoby na wiosenny detoks!

Automatycznie zapisany szkic

Wiosna to wyjątkowa pora roku, kiedy to w końcu łapiemy powera po zimowej nostalgii i pragniemy z pozytywną energia rozpoczynać, każdy dzień. Trzeba przyznać, że zakwitająca przyroda i witające nas promienie słońca, każdego poranka, dają sporą dawką motywacji. Jednak aby, faktycznie czuć się witalnie, cieszyć energią i przygotować formę na lato, warto dodatkowo zadbać o swój organizm. Po jesieni i zimie, często czujemy się ociężali, co jest sygnałem, na to, że czas oczyścić organizm. Sposobem jest wiosenny detoks, czyli odpowiednia dieta i ruch, co ma sprzyjać pozbyciu się szkodliwych substancji z organizmu, a także odzyskać siły witalne i odmłodzić ciało. Poznaj sprawdzone sposoby na wiosenny detoks:

Zamień kawę na wodę!

Musisz wiedzieć, że regularne picie kawy zakwasza i odwadnia organizm oraz wypłukuje magnez. Dlatego, pierwszym krokiem wiosennego detoksu jest zamiana filiżanki kawy, na szklankę wody, może być z dodatkami np. z cytryną, limonką, zielonym ogórkiem, miętą. Prawidłowe nawadnianie organizmu jest niezwykle istotne i powinno opierać się na dostarczaniu mu przynajmniej 2,5 litra płynów w ciągu dnia. Poza wodą można pić napary ziołowe, soki niesłodzone oraz zielone koktajle, które dostarczają organizmowi dawkę cennych pierwiastków.

Odstaw nie wartościowe przekąski i słodycze!

Przede wszystkim dieta wiosenna powinna opierać się na ograniczaniu spożycia cukru i soli. Oznacza to, że przynajmniej na jakiś czas należy pożegnać się ze słodyczami i słonymi przekąskami w postaci chipsów i różnego rodzaju krakersów. W końcu słodycze to nic innego, jak wysoko przetworzone produkty wykonane z mieszanki białego cukru i tłuszczu trans, które nie dostarczają nam niczego wartościowego (no poza walorami smakowymi) Z kolei nadmiar soli, zatrzymuje wodę w organizmie i przyczynia się do spowolnienia przemiany materii. W trakcie wiosennego detosku, lepiej postawić na świeże owoce i orzechy.

Doceń moc warzyw!

Moc surowych warzyw nie ma sobie równych. Dlatego, wiosną nie nalży o nich zapominać, ani ich ograniczać. Kolorowe, warzywne sałatki są na prawdę apetyczne. Kanapki wzbogacone warzywami, również okażą się nie tyko smaczniejsze, ale będą również dużo zdrowsze. Warzywa warto przemycać, gdzie się da! Powinny w zasadzie znaleźć się w minimum 3 posiłkach w ciągu dnia i stanowić ich dużą część. Dania wzbogacone warzywami nie tylko doskonale zaspakajają głód, ale także oprawiają pracę układu trawiennego.

Ruch na świeżym powietrzu!

Ruch jest wręcz nie zbędnym elementem wiosennego detoksu. Aktywność na świeżym powietrzu, doskonale dotlenia organizm i pobudza metabolizm do pracy. Do tego przebywanie na słońcu to naturalna suplementacja witaminy D, której zdecydowanie potrzebujemy po zimie.

Dodaj komentarz