Sprawdź czy nosisz dobry rozmiar stanika

Biustonosz jest bardzo ważną częścią garderoby kobiety. Niestety aż 80% Polek nosi źle dobrane staniki. W doborze tego odpowiedniego pomogą ci wyspecjalizowane braffiterki.

Braffiting jest coraz popularniejszą dziedziną na polskim rynku bieliźnianym. Choć pierwsze specjalistki od doboru odpowiednich biustonoszy pojawiły się w naszym kraju dobrych kilka, a nawet kilkanaście lat temu, to dopiero od niedawna ta dziedzina zyskuje na rozgłosie. Coraz częściej słyszymy, chociażby w mediach, o tym jak ważne jest, by nosić odpowiednio dobrany stanik.

Czary – mary

Prawidłowo dobrany biustonosz potrafi zdziałać cuda i nie jest to przesada. Jeżeli nosimy źle dobrany stanik, to może to wpływać na deformację sylwetki i piersi, na bóle pleców… Od biustonosza zależy również czy będziemy mieć fałdki pod pachami czy pod biustem, czy będzie on obwisły czy nie. Ponadto może mieć on również wpływ na to czy pojawią się w piersi guzki. Nosząc odpowiedni rozmiar bielizny być może unikniesz operacji plastycznej.

Blisko 10000 Brytyjek rocznie poddaje się operacjom redukcji piersi. Zdaniem doktora Alexa Clarke’a, psychologa klinicznego z Royal Free Hospital w Londynie, znamienita część tych kobiet po prostu zmarnowała pieniądze, gdyż ich problem wynikał ze źle dobranego biustonosza. Natomiast zdaniem profesora Kefaha Mokbela panie mają tendencję do zawyżania rozmiarów swoich staników nawet trzykrotnie. Ponadto uważa on, że w wielu przypadkach ból szyi, pleców i ramion spowodowany jest noszeniem złego stanika. Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, ile w rzeczywistości jest rozmiarów biustonoszy. To nie tylko A, B, C, D, ale nawet K. Standaryzacja rozmiaru do B75 jest naprawdę krzywdząca i najwyższa pora, żeby zacząć dbać o swoje piersi.

Jaki mam rozmiar?

W Polsce powstaje coraz więcej salonów, w których pracuje specjalnie przeszkolony personel. Dzięki specjalistycznej wiedzy może dobrać odpowiedni biustonosz. Ponadto w Internecie znaleźć można filmiki pokazujące jak się zmierzyć i co następnie zrobić, by dowiedzieć się jaki rozmiar nosimy. Dodatkowo pojawiły się też strony ze specjalnymi kalkulatorami.
 

Oznaki źle dobranego biustonosza:

* wrzynające się ramiączka
* źle dobrany obwód – pamiętaj, że to właśnie obwód ma podtrzymywać twoje piersi, a nie ramiączka. Obwód stanika powinien idealnie przylegać do ciała na całej długości.
* za małe miseczki – jeżeli zauważyłaś, że twój biust wylewa się z miseczki, pod pachami powstają fałdki, fiszbiny wrzynają się w pierś, to znaczy, że biustonosz jest źle dobrany.
*  za luźny obwód i za mała miseczka – ten problem dotyczy ciebie, jeśli twoje piersi wylewają się spod stanika,  a fiszbiny wbijają się w biust.
* opadające ramiączka.

Informacje o sklepach, w których możesz skorzystać z porady braffiterki znajdziesz w Internecie. Nie bój się pytać i skorzystać z porady profesjonalistki. Pamiętaj też, że przymierzenie biustonosza nie musi być równoznaczne z jego zakupem.

Dodaj komentarz