Polska pomoc drogowa w Niemczech – czy warto z niej korzystać?

Polska pomoc drogowa w Niemczech – czy warto z niej korzystać?

Wypadek za granicą to najczarniejszy scenariusz, ale niestety całkiem często staje się on realny. Nie musi to być zresztą kolizja czy stłuczka, ale chociażby nieprzewidziana i nagła usterka, brak paliwa czy inny tego typu problem. Występuje wtedy tendencja do paniki – łatwo sobie z takimi problemami poradzić w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, ale co, jeśli jesteśmy na przykład w Niemczech? Odpowiedzią może być polska pomoc drogowa, która oferuje na przykład takie usługi jak laweta Magdeburg. Czy warto z niej skorzystać?

W czym pomoże polska pomoc drogowa w Niemczech?

Korzystając z polskiej pomocy drogowej w Niemczech możemy liczyć na taki sam zestaw usług, co w Polsce. Najważniejszą z nich jest oczywiście laweta Magdeburg, która pomoże przetransportować niesprawny pojazd do najbliższego warsztatu, a nawet od razu z powrotem do Polski.

To jednak nie wszystko. Zdarza się, że problem jest relatywnie mały, ale uniemożliwia jazdę i trzeba go szybko rozwiązać, a sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Mowa tu na przykład o przepalonej żarówce czy przebitym kole.

Polska pomoc drogowa oferuje pomoc z tego typu prostymi awariami i usterkami na miejscu zdarzenia. Nie tylko wymienia przepalone żarówki i przebite koła, ale także między innymi dowozi lub wypompowuje paliwo i odpala auta z rozładowanym akumulatorem.

Wobec tego cokolwiek by nam się nie przytrafiło na drodze, z dużym prawdopodobieństwem problem ten będziemy w stanie rozwiązać za pomocą jednego telefonu.

Czy warto zwracać się do polskiej pomocy drogowej?

Wybór polskiej pomocy drogowej zamiast lokalnej niemieckiej firmy ma przede wszystkim dwie duże zalety, które sprawiają, że warto go dokonać.

Pierwsza z nich to brak bariery językowej. Nie każdy Polak poruszający się po terytorium Niemiec zna ten język chociażby na poziomie komunikatywnym. Znacznie utrudnia to porozumienie się i sprawia, że możemy zgodzić się przypadkiem nawet na bardzo niekorzystną ofertę.

Korzystając z usług polskiej pomocy drogowej podobnego ryzyka nie ma. Kontaktujemy się z Polakami i jesteśmy w stanie załatwić wszystko tak, jakby wypadek zdarzył się na terytorium naszego kraju.

Druga zaleta to niższe ceny za wykonywane usługi. Niemcy zarabiają na zupełnie innym poziomie niż Polacy i wobec tego ustalają zupełnie inne ceny. Zwrócenie się do lokalnej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej w większości przypadków skończy się ogromnym rachunkiem do zapłacenia. Ceny polskiej pomocy drogowej są na szczęście znacznie bardziej przystępne dla przeciętnego polskiego kierowcy.