Pierwszy rejs – czyli jak się ubrać i co zabrać ze sobą na pokład?

Pierwszy rejs – czyli jak się ubrać i co zabrać ze sobą na pokład?

Czeka Cię pierwszy rejs i chcesz się na niego jak najlepiej przygotować? Jeśli tak, to koniecznie musisz dopilnować kilku spraw. Pierwszą rzeczą jest odpowiednie ubranie, które będziesz miał na sobie podczas rejsu. Drugą kwestią jest zabranie ze sobą kilku rzeczy, które mogą przydać się podczas wyprawy. Zobacz jak ubrać się jeśli planujesz wyruszyć w rejs i co warto zawsze mieć pod ręką będąc na pokładzie.

Idealne ciuchy na rejs.

To o czym zawsze warto pamiętać wybierając się w rejs to fakt, że na wodzie temperatura jest nieco niższa niż na brzegu. Oznacza to, że warto zaopatrzyć się w cieplejsze ubrania. Nie należy jednak przesadzać ponieważ na statku trzeba swobodnie się poruszać. Warto jest zainwestować w nieprzemakalną odzież żeglarską. W momencie, gdy spadnie deszcz nie przemokniesz. Pogoda na wodzie jest zmienna. Dlatego zawsze warto jest mieć pod ręką cieplejszą kurtkę, którą można się okryć podczas chłodniejszych momentów. Obowiązkowo należy mieć na sobie kamizelkę asekuracyjną. Kamizelka zapewnia nam nie tylko pływalność na wodzie. Stanowi także doskonałą widoczność osoby, która we mgle wypadnie poza burtę. Odblaskowe elementy oraz gwizdek to dodatkowe funkcje poza pianką wypornościową każdej kamizelki.

Jeśli świeci słońce, to ubierz koszulkę, z krótkim rękawem, spodnie, okulary i czapkę z daszkiem. Gdy pogoda jest już nieco gorsza, to krótką koszulkę zastąp długim rękawem i nieprzemakalnymi spodniami oraz kurtką. Jeśli na wodzie jest naprawdę zimno, to przyda się sztormiak, ciepła czapka i wysokie buty, które nie przemakają. Na tego typu odzieży nie warto za bardzo oszczędzać i najlepiej jest wybierać jedynie produkty dobrej jakości, które znajdziesz w sklepie https://gillmarine.com.pl/. Gill to światowej klasy producent odzieży dla żeglarzy. O jego renomie świadczy fakt, że stworzył ubrania dla angielskiej kadry narodowej.

Co warto zabrać ze sobą na pokład?

Jeśli planujesz dłuższą wyprawę na żagle, to zabierz ze sobą kosmetyczkę z podstawowymi przyborami (pastą do zębów, szczoteczką, mydłem, szamponem itd.) Oprócz tego mogą przydać się leki na różne bóle oraz takie, które regularnie zażywasz. Zabierz też ze sobą: latarkę taktyczną, scyzoryk żeglarski, strój kąpielowy, bieliznę, krem z filtrem UV. Warto jest zapytać doświadczonych żeglarzy co jeszcze może być przydatne podczas rejsu. Doświadczone osoby z pewnością chętnie podzielą się swoją wiedzą i powiedzą Ci co warto ze sobą zabrać, a co lepiej jest zostawić w domu. Zasięgnij porad na branżowych blogach i grupach dyskusyjnych.

Podsumowanie.

Na pierwszy rejs warto jest zabrać ze sobą dobrej jakości ubrania żeglarskie, które nie przemakają i ochlapane wodą szybko schną. Nawet jeśli pogoda wydaje się być dobra to zawsze warto jest mieć pod ręką coś cieplejszego ponieważ na wodzie zawsze jest zimniej niż na brzegu. Zabierz też ze sobą plecak, w którym znajdą się rzeczy mogące przydać się na pokładzie. Jeśli odpowiednio przygotujesz się do takiej wyprawy, to gwarantujemy Ci, że będziesz się świetnie bawił podczas rejsu.

Dodaj komentarz