Ozonowanie krwi nadzieją dla wielu chorych?

Ta potwierdzona klinicznymi badaniami niekonwencjonalna metoda leczenia może nie tylko odmładzać organizm, ale przynosi też dobre rezultaty w terapii wielu schorzeń uznawanych za trudne do wyleczenia. Sprawdź, czy ozonowanie krwi może być właściwą terapią także dla Ciebie.

Dlaczego ozonowanie krwi może pomagać w powrocie do zdrowia?

Człowiek posiada w swojej krwi pewną ilość starych i nieprawidłowo funkcjonujących erytrocytów, które nie transportują właściwie hemoglobiny. Ilość ta uzależniona jest od wieku i zdrowia człowieka oraz od stopnia narażenia na czynniki szkodliwe. U ludzi starszych, chorych, przepracowanych i zestresowanych poziom ten wzrasta. W wyniku tego organizm jest niedotleniony. Komórki nie dostają odpowiedniej ilości tlenu i składników odżywczych potrzebnych do prawidłowej pracy organów, a w przypadku ludzi chorych do wyzdrowienia.

Czym jest ozonowanie krwi i jak działa na organizm?

Ozon jest alotropową odmianą tlenu, zwaną też tlenem aktywnym. Występuje w atmosferze jako warstwa ochronna, pochłaniająca nadfiolet. W powietrzu wyczuwalny jest najczęściej po burzy. W dużym stężeniu może być toksyczny. Wykorzystywany w medycynie w odpowiednich dawkach potrafi działać cuda. Wprowadzony do krwi reguluje zaburzoną homeostazę i poprawia stan wszystkich narządów. Zabija bakterie, wirusy i grzyby. Pobudza system immunologiczny człowieka. Poprawiając krążenie znakomicie czyści naczynia krwionośne ze złogów. Leczniczych właściwości ozonu jest znacznie więcej. Wspomaga leczenie ponad 100 chorób. Pomaga tam, gdzie antybiotyki nie działają. Jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia ozonem jest ozonowanie krwi żylnej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg ozonowania krwi polega na pobraniu z żyły pacjenta 100-150 ml krwi. Krew pobiera się do specjalnej butelki zawierającej środek zapobiegający krzepnięciu. Następnie do tej krwi dodaje się mieszankę ozonu i tlenu, w dawkach odpowiednich dla danej jednostki chorobowej. Tak naozonowana krew zostaje z powrotem wprowadzona do krwiobiegu pacjenta. Cały zabieg trwa około 30 minut i jest bezpieczny,

Wskazania do zastosowania ozonoterapii:

– wszelkie stany zapalne wywołane przez bakterie i wirusy,

– grzybice,

– nowotwory,

– miażdżyca,

– migrena,

– przewlekłe zmęczenie,

– choroba niedokrwienna serca i naczyń,

– choroby neurologiczne, np. stwardnienie rozsiane,

– cukrzyca i jej powikłania,

– alergie,

– dna moczanowa,

– choroby powstające z autoagresji itd.

Lista chorób, na które pomaga ozonoterapia, jest o wiele dłuższa. Warto więc zasięgnąć porady lekarza by dowiedzieć się, czy w konkretnym przypadku może pomóc. Jest to konieczne także ze względu na istniejące przeciwwskazania do jej stosowania.

Przeciwwskazania do ozonowania krwi

– nadczynność tarczycy,

– niska krzepliwość krwi lub stosowanie leków obniżających krzepliwość,

– zatrucie alkoholowe,

– małopłytkowość,

– świeży zawał mięśnia sercowego,

– niewyrównane ciśnienie krwi,

– ciąża,

– alergia na ozon

Jak widać, przeciwwskazań jest stosunkowo niewiele przy korzyściach płynących z ozonoterapii. Warto więc skorzystać z dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą ozonowanie krwi nawet profilaktycznie. Wiadomo bowiem, że dobrze dotleniony organizm to podstawa zdrowia. Nie rozwijają się w nim wtedy beztlenowe bakterie czy komórki rakowe, które kochają zakwaszone, pozbawione tlenu środowisko. Natomiast w obecności tlenu obumierają.

Pozytywne efekty ozonowania krwi widać już po pierwszym zabiegu. Samopoczucie się poprawia i przybywa sił witalnych. W wielu przypadkach konieczna jest jednak cała seria zabiegów, która przynosi często całkowite wyleczenie nawet z tak trudnych do leczenia chorób jak borelioza, czy grzybica wewnątrzustrojowa.

Dodaj komentarz