Nieustanna walka z nadwagą

Nieustanna walka z nadwagą

Nadwaga to poważny problem wielu osób. Nadmierne kilogramy sprawiają, że nie tylko gorzej wyglądamy, ale również zaczynamy podupadać na zdrowiu. Szwankuje nasz układ krążenia, trudniej nam złapać oddech, a stan cery często pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście dzisiaj proces walki z nadprogramowymi kilogramami można skutecznie wspomóc, sięgając po piperynę.

Piperyna – co to takiego?

Pieprz to jedna z częściej używanych w polskiej kuchni przypraw. Mało osób jest jednak świadomych tego, że znajduje się w nim piperyna – alkaloid, który okazuje się być niezwykle skuteczny, jeśli chodzi o przyspieszenie przemiany materii. Piperyna sprawia, że zakończenia czuciowe znajdujące się w naszym przewodzie pokarmowym zostają pobudzone. Prowadzi to do zwiększonego wydzielania soków żołądkowych, a w efekcie lepszego trawienia. Piperyna wykazuje również szereg innych właściwości, ale o nich za chwilę.

Piperyną w tłuszcz

Alkaloid ten okazuje się być substancją świetnie wspomagającą proces rozkładu tkanki tłuszczowej. Wszystko dlatego, że oddziałuje na receptory, które znajdują się w komórkach tworzących tak znienawidzoną przez większość osób tkankę. Komórki są niszczone, co prowadzi do utraty wagi. Jednocześnie piperyna stymuluje rozrost mięśni, czyli tego, na czym wielu osobom ćwiczącym na siłowni bardzo zależy. Jest to kolejny argument, który powinien skłonić nas do częstego dodawania pieprzu do rozmaitych potraw. Piperyna nie tylko zwalcza nadwagę i pomaga rozwijać muskulaturę, ale również wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwutleniające.

Gdzie można znaleźć piperynę?

Cudowne właściwości odchudzające zawartej w pieprzu piperyny sprawiły, że substancja ta jest dzisiaj składnikiem wielu suplementów diety, których zadaniem jest wsparcie procesu odchudzania, a także budowania mięśni. Decydując się na stosowanie tego rodzaju środków, należy jednak pamiętać, aby zażywać je zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Wówczas preparat pomoże w osiągnięciu idealnej sylwetki, a jednocześnie nie wyrządzi żadnych szkód w organizmie.

Dodaj komentarz