Modne firany i zasłony

Mieszkanie urządzone stylowo to mieszkanie urządzone ze smakiem. Wchodząc do dobrze zaaranżowanego wnętrza, wiemy od progu, że wszystko jest tu na swoim miejscu, żadna dekoracja nie została dobrana przypadkowo, a kolory, wzory i tkaniny harmonijnie ze sobą współgrają.

Urządzić tak perfekcyjnie dom czy mieszkanie to nie lada wyzwanie, ale i satysfakcja z wykonanego dobrze zadania jest wielka. Planując aranżację wnętrza, zwracajmy przede wszystkim baczną uwagę na styl. Ważne, aby wybrać na wstępie dominującą stylistykę, poznać ją i konsekwentnie dobierać do niej elementy wystroju.

Jednym z ważnych momentów gustownego urządzania wnętrz jest dobieranie zasłon i firanek. Ozdabianie i dekorowanie okien jest zabiegiem, który wiele potrafi zmienić w mieszkaniu i nadać mu wyrazisty, pożądany charakter. Jeśli urządzamy sypialnię w stylu romantycznym, niezastąpione będą delikatne, koronkowe firaneczki, do stylu ekologicznego sprawdzą się proste zasłony w naturalnych barwach. Podobnie w przypadku wprowadzania stylu klasycznego, z tą jednak różnicą, że tu zasłony mogą być bardziej dekoracyjne.

Do stylu eleganckiego pasują rolety rzymskie, stanowiące połączenie funkcjonalnych rolet z dekoracyjnymi zasłonami. Mają prosty mechanizm łańcuszkowy, przez co są łatwe i wygodne w użyciu, a jednocześnie przez swoją dekoracyjność, stanowią naprawdę elegancką ozdobę każdego wnętrza.

Tkanina, z jakiej wykonane są firanki i zasłony, to nie wszystko. Równie ważny jest dobór odpowiedniego karnisza. Tu również wszystko zależy od stylu wnętrza: styl naturalny, elegancki, kameralny czy pop-art będą wymagały innych karniszy. W sklepach znajdziemy dużo propozycji dekoracyjnych o finezyjnych zakończeniach, karnisze robione z metalu, dodatkowo postarzane, czy szlachetne karnisze z drewna w oryginalnych kolorach.

Najpopularniejszym rozwiązaniem okiennym stosowanym w mieszkaniach są proste i praktyczne rolety. Stanowią one świetną ochronę przed światłem i promieniami słonecznymi, ich dopływ możemy łatwo kontrolować, podnosząc lub opuszczając roletę. Do wybory mamy wersje przepuszczające światło bądź rolety zaciemniające. Dostępne są rolety w różnych kolorach i wzorzyste, jednak aby je dodatkowo uatrakcyjnić, można przed nimi zawiesić dodatkowo zasłony sznurkowe. Taka dekoracja okienna przyciąga wzrok i tworzy przytulny klimat. Zasłony sznurkowe mogą być też wykorzystywane jako przegrody do wydzielania poszczególnych sfer w domu, można je także wykorzystać do stworzenia romantycznego baldachimu w sypialni albo eleganckiej moskitiery.

Dodaj komentarz