Meble ze skóry ekologicznej

Z pewnością większość z was w momencie, w którym myśli o eleganckim pokoju dziennym, widzi skórzany wypoczynek uzupełniony o skórzane fotele. Model taki jest bardzo głęboko zakorzeniony w świadomości Polaków. Bardzo często okazuje się jednak, że właściciel nowego domu, czy mieszkania nie może sobie pozwolić na skórzane meble. Przyczyną najczęściej jest ich niezwykle wysoka cena. Oczywiście człowiek jest dosyć przebiegły i wymyślił sposób, który pozwala na obejście dużej wartości. Zawsze można bowiem wybrać mebel obity skórą syntetyczną.

Sztuczna skóra jest znana światu już od kilkudziesięciu lat. Materiał taki można uzyskać poprzez nałożenie na warstwę bawełny płynnego poliuretanu. Związek chemiczny należy równomiernie rozprowadzić, a następnie nadać mu odpowiednią fakturę. Jeżeli chodzi o barwę, nie ma większych ograniczeń. Ostateczny kolor w głównej mierze zależy od zastosowanego barwnika. Co więcej, w dzisiejszych czasach procesy tworzenia skóry ekologicznej są bardzo zaawansowane. W efekcie można otrzymać materiał, który jest łudząco podobny do naturalnego. Dzięki prostej zasadzie tworzenia sztuczna skóra jest nawet kilkanaście razy tańsza od naturalnej. Sytuacja taka bezpośrednio przekłada się na cenę ostatecznego produktu.

Ponieważ skóra syntetyczna jest elastyczna i wytrzymała na rozciąganie, spokojnie może posłużyć do obicie różnego rodzaju mebli. W efekcie klient może kupić wypoczynek, fotel, krzesło, czy ławę pokrytą takim właśnie materiałem. Jako że produkcja skóry ekologicznej jest dosyć tania, meble pokryte jej płatami mogą być nawet kilka razy tańsze od tych, które obite są skórą naturalną. Wyraźna różnica w cenie sprawia, że wypoczynek syntetyczny jest bardziej dostępny i można go spotkać w większej ilości domów i mieszkań.

Meble pokryte skórą syntetyczną nie wymagają większej pielęgnacji. Wystarczy spierać wszystkie plamy i od czasu do czasu przetrzeć ich powierzchnię odpowiednim preparatem. W ten sposób uda się nam utrzymać powierzchnię materiału w czystości oraz zapobiegniemy powstawaniu wszelakich przebarwień. Należy także uważać na wszelakie zamoknięcia. W skrajnych przypadkach mogą one doprowadzić do zniszczenia materiału.

Oczywiście należy pamiętać, że meble ze skóry ekologicznej nie mają wyłącznie zalet. Jedną z największych wad jest zmniejszona wytrzymałość materiału. Nawet wysokiej jakości skóra syntetyczna może się poddać już po kilku latach intensywnego użytkowania. Śladami zużycia mogą być chociażby pęknięcia, czy wykruszający się materiał. W ten sposób nawet zadbany mebel posłuży nam jedynie kilka lat. Jest to zatem okres niezwykle krótki w zestawieniu z czasem użytkowania mebli ze skóry naturalnej.

Dodaj komentarz