Łóżka tapicerowane czy kontynentalne?

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni jest kluczowy nie tylko dla higieny snu, ale również estetyki pomieszczenia. W nowoczesnych sypialniach pojawiają się więc łóżka, które są zarówno wygodne, jak i dekoracyjne. Najczęściej wybór pada na łóżka tapicerowane lub kontynentalne.

  1. Łóżka tapicerowane – opcja dla każdego
  2. Wygodne łóżka kontynentalne
  3. Które łóżko wybrać?

Oba rodzaje łóżek cieszą się popularnością. Modele tapicerowane są znacznie tańsze, natomiast kontynentalne uważane są za najwygodniejsze łóżka, jakie obecnie można kupić. Oba modele mają jednak swoje zalety, a wybór jednego z nich zależy od indywidualnych preferencji.

Łóżka tapicerowane – opcja dla każdego

Łóżka tapicerowane pojawiają się w sypialniach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych czy urządzonych w stylu romantycznym. Ich niekwestionowaną zaletą jest możliwość pełnej personalizacji – łóżko można obić dowolnie wybraną tapicerką, a w ten sposób dobrać jej wzór, fakturę i kolor do wystroju wnętrza. Co więcej, tego rodzaju łóżka mogą być wykorzystywane również w pokojach dziecięcych czy młodzieżowych. Są funkcjonalne i łatwo utrzymać je w czystości, a przy tym zapewniają wygodę i odpowiednie podparcie dla całego organizmu. Miękkie obicie łóżka chroni przed bolesnymi uderzeniami, a wysokie wezgłowie zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem. Łóżka tapicerowane mogą być także wyposażone w szuflady lub skrzynię na pościel, w której można przechowywać nie tylko domowe tekstylia. Kropką nad “i” jest cena – atrakcyjna i stosunkowo niska sprawia, że na zakup łóżka tapicerowanego może sobie pozwolić każdy.

Wygodne łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne pojawiają się głównie w pokojach hotelowych, ponieważ dzięki swojej budowie, szybko dostosowują się do anatomicznej budowy ludzkiego ciała. Może na nich spać zarówno osoba szczupła o niewielkiej wadze, jak i ta ważąca ponad 100 kg – dla obu użytkowników łóżko będzie wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Modele kontynentalne składają się z trzech rodzajów materaców, osadzonych w solidnej ramie, wykończonej zwykle wysokim zagłówkiem. Dostępne są również łóżka ze skrzynią, w której można schować pościel. Na tego rodzaju łóżka decyduje się coraz więcej osób, jednak wielu na przeszkodzie stoi cena, która często znacznie przekracza możliwości przeciętnego użytkownika.

Które łóżko wybrać?

Najlepszym wyborem będzie łóżko, które w 100% spełnia wymagania użytkowników. Zarówno łóżka tapicerowane, jak i kontynentalne, posiadają wiele zalet, a o tym, które z nich będą ważniejsze, decydują indywidualne preferencje kupującego.

Dodaj komentarz