Którą bramę garażową wybrać?

Którą bramę garażową wybrać?

Brama garażowa to bardzo istotny element przy budowie nowej nieruchomości – pozwala ona uchronić samochód przed działaniem żywiołów i zapewnić bezpieczeństwo oraz odpowiednią temperaturę w garażu. Po pewnym czasie może się też pojawić konieczność wymiany jej na nową.

W takich sytuacjach możemy zastanawiać się, które aspekty są najbardziej kluczowe i którą bramę wybrać, aby później być zadowolonym. Dostępnych opcji jest bardzo wiele, więc stosunkowo łatwo jest podjąć niewłaściwą decyzję i następnie jej żałować. Z tego względu poniżej zebraliśmy wskazówki, dzięki którym nie będzie problemu z wyborem wytrzymałego produktu, który posłuży nam przez długie lata. Zapraszamy!

Jaka powinna być dobra brama garażowa?

Niewątpliwie bardzo istotnym aspektem, jeśli chodzi o wybór bramy garażowej, jest jej szczelność i poziom izolacji termicznej. Lepsza izolacja oznacza wyższą temperaturę w garażu (a więc mniejsze koszty utrzymania i brak problemów z zamarzaniem znajdujących się w nim przedmiotów). Zapewnia także brak problematycznych przeciągów i większą wygodę podczas przebywania w nim. Polskie zimy potrafią być bardzo srogie, w związku z tym solidna, ciepła brama garażowa to obecnie absolutna podstawa.

Drugi aspekt, na który powinno się zwracać dużą uwagę, to bezpieczeństwo. Garaże są łakomym kąskiem dla złodziei z uwagi na znajdujące się w nich samochody i inne pojazdy mechaniczne, a także narzędzia, maszyny oraz inne cenne przedmioty. W związku z tym najlepiej postawić na bramę z nowoczesnymi modułami antywłamaniowymi, która zapewni mieszkańcom spokój ducha i będzie skutecznie chroniła ich mienie.

Bramę należy dobierać indywidualnie

Należy pamiętać, że przy wyborze konkretnego producenta i modelu ograniczają nas nie tylko nasze finanse, ale też kwestie techniczne. Przede wszystkim to, ile mamy wolnej przestrzeni w miejscu, w którym planujemy wstawić bramę. Musimy więc dobrze wszystko wymierzyć i mieć rzeczone wymiary na uwadze, aby później nie okazało się, że brama będzie charakteryzowała się świetną jakością, ale i tak nie będziemy w stanie jej wstawić.

Nie każdy wie, że istnieją różne typy bram garażowych. Dostępne są między innymi bramy garażowe Kraków uchylne i segmentowe (idealne do garaży z wysokim sufitem) oraz bramy rolowane i boczne (które z kolei dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach z sufitem niskim). Niezależnie od okoliczności, każdy powinien być w stanie znaleźć takie rozwiązanie, które będzie pasowało do jego przestrzeni, a przy tym charakteryzowało się dużą wytrzymałością i bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz