Korepetycje z matematyki online

Jakie są zalety korepetycji online?

Ten rodzaj kursu ma większą dostępność i wybór korepetytorów. Nie musimy ograniczać się do ogłoszeń lokalnych, możemy wybrać dowolnego nauczyciela z Polski lub nawet z zagranicy, który spełni nasze oczekiwania. Przy okazji możemy też sprawdzić opinie o tej osobie, co pozwoli nam sprawdzić, czy możemy spodziewać się wysokiej jakości kursów. Kolejnym aspektem jest czas. Musisz iść do ustalonej klasy. Normalnie uczęszczać na korepetycje z chemii w jednym miejscu, a korepetycje z matematyki w innym, a na korepetycje z fizyki musimy jeździć z jednego końca miasta na drugi. Jest to bardziej kłopotliwe, jeśli są to zajęcia online, wystarczy kliknąć „Połącz” lub „Zadzwoń”. Jeśli policzysz czas poświęcony na naukę w domu, na przykład około godziny tygodniowo, to do 30 godzin w roku szkolnym. Możesz je przeznaczyć na naukę lub odpoczynek zamiast na  czas w pociągu.

Jesteśmy przyzwyczajeni do standardowych metod nauczania. Rano idziemy do szkoły, spędzamy tam kilka godzin, a potem mamy zajęcia pozalekcyjne. Przejeżdżamy przez miasto pod wskazany adres, pod którym prowadzone są nasze korepetycje lub kursy. Nieuchronnie kursy online są dla nas nienaturalne, chociaż w innych krajach ta forma kursów jest często wykorzystywana do nauczania na odległość. W świecie, w którym komunikacja odbywa się za pomocą komputerów, podobnie jest z rozmowami kwalifikacyjnymi, a coraz częściej nie musimy nawet chodzić do pracy, bo obowiązki możemy wypełniać w domu, a czas na edukację online.

Jest też poczucie komfortu i bezpieczeństwa

Kiedy idziesz do nowej szkoły, musisz wiedzieć, jak stresująca jest zmiana otoczenia. To samo dotyczy korepetycji. Dla nas jest to nieznane środowisko, więc podświadomie nie czujemy się tak komfortowo, jak w czterech ścianach własnego pokoju. Zdecydowanie łatwiej jest uczyć się przy biurku, siedzisz w ulubionym stroju sportowym z ulubionymi markerami i zakreślaczami w dłoni, a obok filiżankę gorącej herbaty. Dużo lepiej niż w szkole. Na to pozwala kurs online. Uczysz się w znajomym i bezpiecznym środowisku i organizujesz przestrzeń do nauki według potrzeb. Nie jesteśmy tego świadomi, ale nasza podświadomość to dostrzega. Bardziej zrelaksowani, lepiej i szybciej przyswoimy wiedzę.

Szczególny przypadek

Mamy do czynienia z różnymi przypadkowymi sytuacjami. Czasami chorujemy lub łamiemy nogę, co zmusza nas do rezygnacji. Czy więc musimy zrezygnować ze spotkania z naszym mentorem na tydzień, a nawet miesiąc? Wtedy istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie zrozumieć wszystkich materiałów. Co się stanie, jeśli przeprowadzisz się do innego miasta lub uczeń, który mieszka w mieście, w którym uczęszczał do liceum i wrócił do domu na weekend? Często spotykamy się z sytuacjami, w których osoby będące na zajęciach, tuż po nich bardzo chętnie przechodzą na formę online, aby uniknąć przerw w nauce.

 

Dodaj komentarz