Jak zapewnić zdrowy sen dla maluszka?

Jak zapewnić zdrowy sen dla maluszka?

Maluchom należy zapewnić zdrowy sen. Nie jest  mitem to, że dzięki głębokiemu zanurzeniu w objęcia Morfeusza  dzieci nabierają siły i rosną. Dlatego przed rodzicami tych maluchów stoi zadanie by dzieciom ten zdrowy i spokojny sen zapewnić. Jak się do tego przymierzyć? Co jest potrzebne? Przede wszystkim usystematyzowany plan dnia i wieczorne rytuały, które są bardzo ważne gdy chcemy zapewnić spokojny sen malucha.
Wieczorna kąpiel, delikatny masaż to wszystko stanowi doskonałe wprowadzenie w krainę kolorowych snów. Koniecznie należy pamiętać o czystej i pachnącej pościeli oraz o bezpiecznym łóżeczku. Tylko w tak przygotowanym kąciku dziecko może swobodnie zapaść w senne marzenia ciesząc się spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Dobrze jest również zapewnić odpowiednią temperaturę powietrza, w pomieszczeniu, gdzie dziecko będzie spać. Przewietrzony pokój pozwala na pozbycie się zbędnych bakterii i roztoczy, co jest niezwykle ważne. Ponadto gdy panuje w pomieszczeniu zbyt wysoka temperatura, sen nie jest tak korzystny jak przypadku umiarkowanego ciepła.

No i oczywiście dla spokojnego snu malucha konieczne jest zaopatrzenie dzieci w wygodne i kolorowe piżamki dla dzieci. Ciekawe kolorystycznie , z obrazkami z dziecięcych bajek przypominają to co dzieciom miło się kojarzy i to co jest przedmiotem ich sennych marzeń. Starszym dzieciom dobrze jest pozwolić wybrać sobie piżamkę, która szczególnie im się podoba , a tym samym przygotowanie do snu będzie kojarzyło się im z czymś przyjemnym.  
Na rynku jest szeroki wybór piżamek dla dzieci w różnych kolorach, warto wybrać te najlepsze. A jakie są najlepsze piżamki dla dzieci? Takie, które są łatwe do zakładania i nie krępują ruchów dziecka i co ważne powinny być wykonane z naturalnego i przewiewnego materiału, który w czasie snu będzie oddychał razem z skórą dziecka.  Dostępne są cale piżamy w formie pajaców dla maluchów oraz w postaci spodenek (krótkich lub długich) i bluzy dla starszych dzieci. Zarówno jedne jak i drugie muszą być wygodne i bezpieczne dla maluchów.

Dodaj komentarz