Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie stron internetowych to coraz bardziej znana usługa i korzysta z niej wiele małych, średnich i dużych firm. Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa była widoczna w internecie, to musisz zadbać o jej pozycje. Jeśli zaniedbasz kwestie z tym związane, to Twoja witryna będzie świecić pustkami i nie przyniesie pożądanych zysków. Pojawia się jednak pytanie, ile kosztuje pozycjonowanie? Czy warto inwestować pieniądze w taką usługę i co tak właściwie ma ostateczny wpływ na jej koszt? Odpowiadamy!

Koszt pozycjonowania strony internetowej – od czego zależy?

Koszt pozycjonowania strony internetowej różni się w zależności od wielu czynników. Każda firma może dostać własną wycenę takiej usługi. Wpływ na koszty ma chociażby konkurencyjność fraz, na które chcesz się pozycjonować. Jeśli frazy są popularne i dotyczą zagadnień ogólnokrajowych czy też ogólnoświatowych to cena pozycjonowania będzie wyższa. Frazy niszowe i takie, które skupiają się na usługach lokalnych, będą tańsze.

Podczas wyceny brana pod uwagę jest również branża i konkurencyjność strony. Przed przystąpieniem do pozycjonowania agencja powinna przeanalizować konkurencję z branży. Jeśli konkurencja dobrze się promuje i zajmuje wysokie pozycje, to koszt pozycjonowania strony może być wyższy niż gdyby konkurencja nie skupiała się na SEO.

Zakres prac agencji zajmującej się pozycjonowaniem także ma wpływ na cenę. Na pozycjonowanie składa się wiele innych usług, czyli np. copywriting, wykonanie audytu, optymalizacja strony itd. Jeśli strona internetowa wymaga poprawy, zapełnienia jej treściami czy nawet zbudowania od nowa to cena pozycjonowania znacznie wzrośnie. Pozycjonowanie uk to złożony proces, na który składa się wiele różnych elementów.

Sposoby rozliczania

Opłata za pozycjonowanie może być pobierana za efekt, jednak coraz mniej agencji stosuje tego typu rozliczenie. Najczęściej można spotkać się z miesięczną opłatą abonamentową. Stała stawka niezależnie od uzyskanego efektu jest korzystna dla obu stron – klienta oraz agencji. Wypozycjonowanie strony w sposób trwały i bezpieczny nie jest łatwe i warto zlecić to profesjonalistom. Oferty pozycjonowania za 100 czy 200 zł miesięcznie powinny od razu wzbudzić Twoje wątpliwości.

Nie wato oszczędzać na pracy agencji marketingowej, ponieważ zły wybór w najlepszym wypadku nie przyniesie efektów, a w najgorszym nawet zaszkodzi pozycjonowanej stronie. Ostateczny koszt pozycjonowania poznaje się zazwyczaj po dokładnej analizie strony oraz wzięciu pod uwagę aktualnych potrzeb klienta. Pozycjonowanie nie musi kosztować bardzo dużo, jednak warto przeznaczyć na ten cel większą kwotę niż wspomniane 200 zł.

Dodaj komentarz