Fundacja dla chorych dzieci, czyli jak pomóc najbardziej potrzebującym

Fundacje charytatywne dla dzieci wspomagają ich walkę z trudną codziennością, chorobami, które uniemożliwiają im takie samo funkcjonowanie jak rówieśnikom. Rycerze i Księżniczki to organizacja z powodzeniem działająca od 2015 roku, która wspomaga nie tylko maluchy, ale również ich najbliższych. Dzięki temu, że fundacja już dawno zyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, ma więcej możliwości gromadzenia środków na leczenie swoich podopiecznych.

Jak można wspomóc działanie organizacji charytatywnej dla dzieci?

Jest naprawdę mnóstwo sposobów na to, by wspomóc fundacje charytatywne dla dzieci. Tak naprawdę możliwości finansowe nie są tu aż tak ważne, każdy może pomagać tak, jak potrafi i na tyle, na ile go stać. Jednym ze sposobów wspierania funkcjonowania fundacji Rycerze i Księżniczki jest przekazanie 1% podatku. To bardzo prosta procedura, wymagająca jedynie wpisania odpowiedniego numeru KRS w rocznym zeznaniu podatkowym.

Fundację Rycerze i Księżniczki można wpierać również za pomocą datków przekazywanych za pośrednictwem strony internetowej. Tam w menu głównym, należy wybrać opcję WESPRZYJ FUNDACJĘ, a następnie  wykonać przelew na dowolną kwotę.

Ciekawym sposobem na wsparcie działalności fundacji jest przekazanie wybranego przedmiotu lub usługi na licytację (wystarczy wejść na www.aukcje.rik.pl). Aukcję można wystawić za pomocą portali społecznościowych lub za pośrednictwem adresu e-mail. Oczywiście poza wystawianiem przedmiotów czy usług warto śledzić regularnie aukcje. Być może znajdziecie na nich Państwo coś, co bardzo Was zainteresuje, a jednocześnie pozwoli wesprzeć działanie fundacji Rycerze i Księżniczki.

Pomagać można na naprawdę wiele sposobów. Pomagać mogą zarówno przedsiębiorcy jak i przeciętni obywatele. Zakres pomocy każdy powinien dopasować do własnych możliwości. W walce o powrót do zdrowia podopiecznych fundacji liczy się każdy, nawet najmniejszy gest.

Nie tylko pomoc materialna

Każda organizacja charytatywna dla dzieci skupia się przede wszystkim na gromadzeniu środków finansowych na leczenie swoich podopiecznych. Co jednak w przypadku osób, które bardzo chcą pomóc, jednak nie mają na to pieniędzy? Fundacja Rycerze i Księżniczki chętnie przyjmuje w swoje szeregi wolontariuszy, którzy nie muszą wspomagać jej działalności pieniędzmi, a własnymi czynami.

Dlaczego warto wspierać organizacje charytatywne?

Organizacje charytatywne pomagają wielu osobom pozostającym w trudnej sytuacji, które są chore i nie mają możliwości samodzielnego zdobycia środków na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. Organizacje Pożytku Publicznego, aby mogły nieść skuteczną pomoc, potrzebują środków finansowych, nie zawsze bowiem każdy problem da się rozwiązać bezkosztowo. Z tego też powodu ważne jest wspieranie, nawet drobnymi kwotami i gestami działalności wszelkiego rodzaju fundacji dla dzieci. Im więcej osób pomoże, nawet jeżeli zakres pomocy będzie niewielki, tym większa jest szansa na to, że więcej dzieci pokona chorobę, która uniemożliwia im cieszenie się z normalnego, pozbawionego trosk dzieciństwa.

 

Dodaj komentarz