Dwa pomysły na sałatki

Sałatki to bardzo popularne dania i przekąski, szczególnie wśród kobiet. Co istotne, mogą się stać także uwielbianymi daniami przez mężczyzn, jak to możliwe?

Wystarczy dodać do nich kilka „męskich” składników, by panowie również pokochali smak „zieleniny”. Jakie sałatki zatem możemy przyrządzić, by były bardziej „męskie”?

Sałatka z zielonymi dodatkami

Sałatka ze smażoną kiełbasą jest daniem typowo męskim. Dlaczego? Z pewnością jest pożywniejszą wersją sałatki niż, np. z kurczakiem, którą lubią kobiety. Co istotne, możemy taką sałatkę przyrządzić na kilka sposobów, dzięki temu urozmaicić sobie nieco dania obiadowe lub kolacje. Przede wszystkim sałatkę tę możemy wykonać z wielu składników, np. z rukoli i podsmażanej kiełbaski lub z makaronem. Sałatka ze smażoną kiełbasą z rukolą jest świetnym zamiennikiem sałatek z kurczakiem. Możemy użyć dowolnej, zielonej sałaty lub szpinaku, czy rukoli, a następnie dodać nieco warzywa, takich jak: pomidory, paprykę, ogórek. Całość okrasimy sosem z oliwy z oliwek, przypraw i ziół. Oczywiście głównym składnikiem jest podsmażana kiełbasa, pamiętajmy jednak, że jeśli posolimy ją podczas smażenia, lepiej abyśmy nie dodawali już soli do sałatki, gdyż całość wyjdzie zbyt słona.

Sałatka z makaronem na obiad

Co ciekawe, idealną propozycją jest także sałatka ze smażoną kiełbasą z dodatkiem makaronu. Jeśli  przepadamy za niecodziennymi smakami i chcemy stworzyć na obiad wersję bardziej pożywną, jest to propozycja do nas. Pamiętajmy także, że jest to opcja dużo bardziej kaloryczna. Do sałatki tej możemy dodać również warzyw lub sosu, np. na bazie majonezu. Ciekawą propozycją podania tej opcji sałatki jest także zdecydowanie się na dodanie brokułów, które stanowią świetny dodatek smakowy.

Co istotne, dobrze, gdy mięso, czy kiełbaski, których używamy, pochodziły tylko ze sprawdzonych źródeł. Warto korzystać z produktów od renomowanych producentów wędlin i kiełbas, np.: Morliny, dzięki temu będziemy mieli pewność, że jemy wysokogatunkowe mięso bez dodatków chemicznych, co jest dzisiaj niezwykle ważną kwestią!

Dodaj komentarz